دانلود پایانامه ارشد با عنوان : بررسی تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران92

0 Comments

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

کوپر و ساواف در این موسسه به پژوهش جهانی در این زمینه پرداختند و بدین وسیله سازمان جدیدی به نام ((صنایع دانش پیشرفته )) تاسیس کردند . در نهایت اولین طرح مربوط به هوش هیجانی که از لحاظ آماری و معیار سنجی معتبر می باشد ، توسط چهار تن از صاحبنظران این حوزه به نامهای کوپر ، ساواف ، اوریولی[1]  و دکتر تروکی [2] ارائه گردید.

در سال 1990 جان مایر و پیتر سالووی با مطالعه پژوهشهای قبلی دریافتند که بعضی از افراد در شناخت احساسات خود و دیگران و حل معضلات احساسی و هیجانی توانمندترند (هین ، 2004) آنها به همراه دی پائلو [3] اولین تست اندازه گیری هوش هیجانی را ارائه کردند.

بار-آن (1990) در جهت ساختن ابزار اندازه گیری هوش هیجانی پژوهشهایی انجام داد . وی که افتخار دارد واژه ضریب هوشی هیجانی [4] را به نام خود ثبت نماید پس از سالها مطالعه توانست ابزاری را جهت ارزیابی و اندازه گیری هوش هیجانی تهیه کند که در نوع خود کارآمد                می باشد.مطالعات وی در حوزه مدل ترکیبی که در آن هوش هیجانی ، ترکیبی از صفات و    مشخصه های تشخیصی قلمداد می گردد قرار می گیرد(ترابی ، 1382)

بشر نه منطق صرف و نه احساس و هیجان صرف ، بلکه ترکیبی از هر دو می باشد.توانایی شخصی برای سازگاری و چالش در زندگی به عملکرد منسجم قابلیتهای هیجانی و منطقی وی بستگی دارد.

 

بطور اختصار فعالیتهای انجام شده در زمینه هوش هیجانی از سال 1900 تاکنون را می توان به پنج دوره تقسیم نمود :

جدول 2-1: هوش هیجانی در زندگی روزمره (سیاروچی و دیگران،1383 : 25)

 

دوره فعالیتهای انجام شده در زمینه هوش هیجانی

[1]-Orioli

[2]-Trocki

[3]-Di Paolo

[4]-Emotional Intelligence Quotient

 مطالعه تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد:مطالعه تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران