دانلود پایانامه : بررسی تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی در موش¬های ماده نژاد اسپراگوداولی

0 Comments

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی در موش¬های ماده نژاد اسپراگوداولی

تکه ای از متن پایان نامه :

پلاسما برای افزایش سطح چاقی کمک می­کند که با ویژگی‌های سندرم مقاومت به انسولین، یعنی افزایش سطح انسولین پلاسما و تری‌گلیسرید، BMI بالا و تجمع چربی احشایی ارتباط دارد. PAI-1 تاثیر عملکردی بر روی بافت چربی دارد و اختلالات متابولیکی مختلف مانند سندرم متابولیک و دیابت نوع 2 را در شرایطی که2006؛ ودا، 2008). تأثیر واسپین در تنظیم سوخت و ساز بدن بشر در حال حاضر نامشخص می باشد اما به نظر می­رسد که واسپین ممکن می باشد نشانگر جدیدی از چاقی و مقاومت به انسولین باشد. بسیاری از بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک و مقاومت به انسولین، چاقی (عمدتاً احشایی) و عدم تحمل گلوکز با اختلال در تولید واسپین مرتبط می­گردد. با این حال یافته­های ضد و نقیضی در مورد تأثیر واسپین هست که نیاز به تحقیقات بیشتری در زنان چاق و بیماری­های متابولیکی و به خصوص در بیماران سندرم تخمدان پلی کیستیک به مقصود روشن شدن تأثیر این آدیپوکین بایستی انجام گردد (هیدا و همکاران، 2005). واسپین تولید و ترشح لپتین، TNF-α و رسیستین را کم می­کند (رابی و همکاران، 2008). تجویز واسپین نوترکیب به طور قابل توجهی باعث بهبود حساسیت به انسولین و افزایش بهبود تحمل گلوکز می­گردد (نریتا[1] و همکاران، 2004 ). تفاوت­های جنسی با سطوح بالاتر در واسپین تولیدی در دختران با افزایش سن و بلوغ تشخیص داده شده می باشد (کارنر و همکاران، 2011). در پژوهشی که بر روی نمونه خونی 81 نفر از زنان بزرگسال انجام گردید نشان داده گردید سطح سرمی واسپین با افزایش سن افزایش می­یابد و در این زمینه مهم می باشد که منعکس گردد که قرص­های ضد بارداری خوراکی به میزان قابل توجهی سطح سرمی واسپین را افزایش می­دهند (لفل‌هلز[2] و همکاران، 2010). تفاوت­های جنسی در غلظت واسپین نیز مشاهده شده می باشد به این شکل که در خانم­ها میزان غلظت واسپین نسبت به مردان در سطح بالاتری قرار دارد البته این حالت در بیمارانی که تحمل گلوکز طبیعی داشتند بیشتر گزارش شده می باشد و در بیماران دیابت نوع 2 چنین نبوده می باشد (یان و همکاران، 2008). در پژوهشی دیگر نشان داده شده می باشد که غلظت واسپین در زنان به طور قابل توجهی نسبت به مردان بالاتر بوده می باشد و این دلیلی بر این موضوع می باشد که عامل جنسیت یک عامل مستقل برای میزان غلظت واسپین می باشد (سعیگر و همکاران، 2008).

 

چربی احشایی). این ژن که کدهایی با جرم ملکولی 8/1 کیلو بایت دارد، بر روی کروموزم[3] 14 ترسیم می‌گردد (ایروینگ[4] و همکاران، 2007). شکل 2-3، ساختاری از مولکول واسپین که زیر ساختارهای سرپین مشخص شده­اند از 3 (sheets-β) و 9 (helices-α) و یک بخش فعال نشان داده شده می باشد. بعد از جداسازی و شبیه سازی مولکول واسپین معلوم شده می باشد که cDNA  واسپین شامل 1236، 1242 و 1245 نوکلئوتید[5] در موش صحرایی، موش و بشر می­باشد و این پروتئین­ها به ترتیب از 412، 414 و 415 اسید آمینه تشکیل شده می باشد. سپس در تحقیقاتی که انجام گردید مشخص گردید که واسپین از آدیپوکین­ها پیروی می­کند (هیدا و همکاران، 2005).

  1. 2. Narita
  2. 3. Loeffelholz
  3. 1. Chromosome
  4. 2. Irving
  5. 3. Nucleotide

 مطالعه تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی در موش¬های ماده نژاد اسپراگوداولی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی