آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE چیست؟

 

آزمون PTE یکی از آزمون های زبان انگلیسی در دنیا می باشد که مثل IELTSو TOEFLدارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون را سازمان PEARSON  که ناشر انتشارات Longman می باشد برگزار کرده و علاقمندانی که به دنبال تحصیل در کشور های مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می باشند می توانند از این آزمون استفاده کنند.

این آزمون دارای ۳ نوع ساختار می باشد:

  • آزمون PTE آکادمیک: این آزمون با رویکرد سنجش زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیلات دانشگاهی طراحی شده است. این آزمون و مدرک آن توسط بسیاری از دانشگاه ها در سراسر جهان مورد قبول می باشد.
  • آزمون PTE جنرال: این آزمون به دو طریق کتبی و شفاهی برگزار می شود. در این آزمون ۴ مهارت اصلی زبان ((Speaking, Writing, Reading, Listenin مورد ارزیابی قرار می گیرد.
  • آزمون PTE برای Young Learners: این آزمون برای سنجش سطح مهارت های زبان انگلیسی نوجوانان طراحی شده است.

این آزمون با بهره گرفتن از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله Speaking، Listening، Reading و Writing ارزیابی شده و همانند دیگر آزمون های معتبر زبان انگلیسی TOEFL iBT و IELTS، مهارت‌ها و میزان تسلط شما بر این مهارت های چهارگانه را اندازه گیری می‌کند و نمره آن از ۹۰ محاسبه می شود.

در این آزمون علاوه بر چهار مهارت اصلی به مهارت های دیگر نیز نمره داده می شود که جمله ی این مهارت ها عبارتند از:

Grammar, oral fluency, pronunciation, spelling, vocabulary, written discourse

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که مدتی است اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را در کنار آزمون آیلتس برای مهاجرت قبول می کند. همچنین جالب است بدانید که علت اینکه افراد زیادی تمایل به شرکت در این آزمون دارند این است که آزمون PTE هرچند در ظاهر دشوار به نظر می رسد، ولی در عمل افراد نتایج بهتری در مقایسه با آزمون آیلتس و تافل کسب می کنند

یکی دیگر از ویژگی های آزمون PTE این است که نمره شما حداکثر ظرف ۵ روز از انجام آزمون در وب سایت pearson قابل مشاهده است و شما می توانید بعد از آن بلافاصله در صورت نیاز مجدداً ثبت نام نموده و در آزمون بعدی شرکت کنید.

 

 

 

 

 

 

Share