آموزش کامل و جامع اینستاگرام Instagram

AI (Artificial Intelligence) concept. Communication network.

آموزش کامل اینستاگرام Instagram به همراه همه ترفندها و نرم افزارهای کاربردی در رابطه :

در اوریل ۲۰۱۲ شبکه اجتماعی اینستاگرام به وسیله فیس بوک خریداری شد که از اون زمان به بعد قابلیتای زیادی در اپدیتای جور واجور به این برنامه اضافه شد که اونو باحال تر کرده. اینستاگرام در سالای گذشته رشد فوق العاده ای در جذب کاربران به خود داشته و تونسته تا در کشورای خیلی از جمله ایران، به محبوب ترین شبکه اجتماعی تبدیل شه.

ثبت نام و چگونگی شروع فعالیت در اینستاگرام

ثبت نام در اینستاگرام یکی از راحت ترین عضویتای موجود در اپلیکیشنای اجتماعیه. در اینستاگرام شما واسه ثبت نام نه به شماره تلفن و نه به ایمیل نیاز ندارین و بدون این موارد هم می تونین خیلی راحت کامل عضو اینستاگرام شید. البته به طور کامل مشخصه که در این صورت در صورت فراموشی رمز عبور هیچ شانسی واسه برگشت حساب خود دارین و واسه این باید دست کم یکی از موارد ایمیل یا شماره رو به درستی در اطلاعات خود ثبت کنین. در اولین اجرای اپلیکیشن با تصویر بالا (نارنجی) مواجه میشین. روی گزینه SingUp With EMail or Phone Number لمس کنین تا به عکس بعدی منتقل شید. در این بخش مشخص کنین که قصد ثبت نام با ایمیل رو دارین یا شماره موبایل. در هر بخش با وارد کردن اطلاعات حقیقی یا غیرحقیقی می تونین عضو اینستاگرام شید. مرحله آخر هم که در عکس سوم میشه دید تعیین نام، نام کاربری و رمز عبور شما میشه. اگه نام کاربری شما از قبل موجود نباشه، عملیات ساخت حساب به اتمام می رسه و از شما پرسیده می شه که مایل به بررسی شماره های تلفن به وسیله اینستاگرام واسه پیشنهاد Contactهای اینستاگرامی هستین یا خیر که طبق میل خود می تونین اونو تایید یا Skip کنین. بعد از این مرحله وارد حساب خود میشین و می تونین به فالو کردن افراد پیشنهادی به وسیله اینستاگرام بپردازید.

موبایل

معرفی چهار گزینه اصلی برنامه اینستاگرام

گزینه اول مربوط به بخش اصلی برنامه (فیدها) است. این بخش مانند Home Page فیسبوک عمل می کنه و پستای فرستاده شده به وسیله اشخاصی که اونا رو فالو کردین به ترتیب زمان انتشار در این بخش به نمایش گذاشته می شن. البته اینستاگرام در نظر داره که ترتیب نمایش پستا در این بخش رو از این رو به اون رو کنه که با امید به اینکه مانند فیسبوک حق انتخاب حالت فعلی رو هم واسه کاربران قائل شه و ترتیب بندی جدید رو به زور به کاربران تحمیل نکنه.

گزینه دوم بخش جستجوی اینستاگرام است که شامل چند ابزارک مختلفه. با کلیک روی گزینه ذره بین، به صفحه ای منتقل میشین که عکسا و ویدئوهایی به صورت اتفاقی از حسابای اینستاگرام به شما نشون داده می شن. این انتخابا براساس چیزای مورد علاقه شما صورت میگیره، به این معنا که اینستاگرام افراد فالو شده به وسیله شما رو بررسی می کنه و براساس اون، پیجا و پستایی که ممکنه واسه شما باحال باشه رو نمایش میده. در کنار کادر جستجو آیکون کوچیکی هم قرار داره که با به کار گیری اون به جای عکسا و ویدئوهای اتفاقی، آیدی کاربران جور واجور رو به صورت Random مشاهده می کنین که می تونین در صورت تمایل اونا رو فالو کنین.

در همین بخش با کلیک روی کادر جستجوی بالا، با چهار بخش متفاوت رو به رو میشین. Top, People, Tags و Places. اگه کلمه جستجو شده (مثلا Car) در بخش حسابا جستجو شه، صفحه های مربوط به اون، و اگه همین کلمه در بخش هشتگا جستجو شه هم همه عکسای مربوط به موضوع جستجو شده ، واسه شما به نمایش در میاد که در این حالت عکس مورد نظر از پیجای عمومی متفاوت یا حتی یه پروفایل شخصی باشه. بخش Top هم ترکیبی از آیدیا، هشتگا و جاها هستش و وقتی که کلمه ای رو در کادر جستجو وارد می کنین می تونین در تب Top همه موارد مهم رو فارغ از هشتگ یا … ببینین

گزینه سوم بخش مدیریت اعلانا است. این بخش همونطور که در تصویر بالا هم مشخصه شامل دو برگه جداگونه با عنوان You و Followingه. در بخش You اگه کسی واسه شما درخواست دوستی بفرستد، عکس شما رو لایک کنه یا براتون کامنت بزاره به شما اطلاع رسانی می شه. در تب دوم هم می تونین اطلاعات مختصری از آدمایی که اونا رو فالو کردین پیدا کنین. مثلا می تونین فهمیده باشین که دوستتون چه عکسایی رو لایک یا تازگیا چه صفحه ای رو فالو کرده .چگونگی کارکرد اونم به این صورته که با باز کردن اینستاگرام اگه اعلان جدیدی واسه شما وجود داشته باشه، یه نقطه نارنجی رنگ روی این گزینه ظاهر می شه تا به شما این موضوع رو اطلاع رسانی کنه.

گزیه چهارم هم پروفایل شخصی شما هستش. در این بخش همه عکسا و ویدئوهایی که ارسال کردین وجود دارن.

معرفی منوی تنظیمات و کارکرد هر گزینه

در منوی تنظیمات برنامه با چندین گزینه مواجه میشین که همونطور که در تصویر بالا مشاهده می کنین، خلاصه ای از کارکرد اونا مشخص شده. چگونگی دسترسی به این بخش، رفتن به گزینه چهارم (پروفایل شخصی) و کلیک روی دکمه سه نقطه در منوی بالاییه.

در بخش Post You’ve liked که به پستای لایک شده اختصاص داره، همه عکسا یا ویدئوهایی که لایک کردین جمع آوری می شه. بخش Private Acc هم حالت خصوصی رو واسه حساب شما فعال می کنه که در این حالت باقی کاربران واسه دیدن پستا و لیست فالوهای شما اول باید درخواست دوستی ارسال کنن و بعد از قبول درخواست به وسیله شما، قادر به مشاهده پروفایل تون هستن. بخش Linked Acc هم واسه وصل کردن حساب فیسبوک، توئیتر و.. به اینستاگرام به کار میره که علاوه بر مزیت اون در بازیابی رمزعبور، میشه با به کار گیری اون پستای فرستاده شده رو هم بین حسابا همگام سازی کرد. با مراجعه به بخش Push Notification هم همونطور که در تصویر پایین (سمت راست) مشخص شده می تونین چگونگی اطلاع رسانیا رو مشخص کنین.

تغییر اطلاعات پروفایل (عکس، نام کاربردی، ایمیل و…)

با ورود به گزینه چهارم منوی اصلی (پروفایل شخصی شما) و کلیک روی گزینه Edit Prifile، مثل تصویر بالا (سمت چپ) اطلاعات شما مثل نام، نام کاربری، ایمیل، شماره تلفن و… نشون داده می شن و می تونین به ویرایش هرکدوم که مایل بودین بپردازید.

آموزش فرستادن پست در اینستاگرام

با ورود به اپلیکیشن اینستاگرام، در بین ۴ دکمه اصلی برنامه، یه دکمه آبی رنگ با آیکون دوربین هم هست که با کلیک روی اون، دوربین اینستاگرام اجرا می شه. این بخش مربوط به پست کردن عکس یا ویدئوی جدید در پروفایل شما هستش به این معنا که می تونین در همون لحظه مبادرت به عکاسی یا فیلمبرداری کنین و بعد از اعمال افکتای مورد نظر، اونو منتشر کنین. در همین بخش گزینه ای هم هست که با کلیک روی اون، به گالری گوشی منتقل میشین. این گزینه واسه وقتی مناسبه که قصد اشتراک گذاری عکس یا ویدئویی از کارت حافظه رو داشته باشین. امکان فرستادن پست از راه کامپیوتر هم هست.

 حذف یا ویرایش پستا

شما می تونین بعد از فرستان پست با کلیک روی گزینه سه نقطه در زیر هر عکس و انتخاب گزینه Edit، به ویرایش اون بپردازید. واسه حذف هم کافیه تا در همین بخش، روی گزینه Delete لمس کنین.

هشتگ چیه؟ معرفی فواید و کاربرد اون

آسونترین مثالی که میشه واسه تعریف هشتگ استفاده کرد، طبقه بندی یا Categoryه. همونجوریکه در سایتا، پستا دسته بندی خاصی دارن (بازی، نرم افزار و…) پستای اینستاگرام هم می تونن به کمک هشتگا، موضوع خود رو مشخص کنن و در جستجوها به آسونی پیدا شن. این موضوع با کمک کاراکتر # انجام می شه، به این معنا که با قرار دادن این کاراکتر در اول کلمات، میشه اونا رو به یه دسته بندی واسه پست تبدیل کرد. مثلا شما عکسی از یه ماشین قرمز رنگ که واسه شرکت فراریه رو منتشر می کنین. در متن پست می تونین از این هشتگا استفاده کنین: (Red #Car #Ferrari#). به کمک این سه کلمه، شما سه دسته بندی متفاوت واسه عکس خود مشخص کردین. حال اگه کاربران دیگه در بخش جستجوی هشتگا، کمله Car، Red یا Ferrari رو وارد کنن عکس شمام در لیست بلندبالای یافته های میاد. درواقع میشه گفت که ارزش این روش نسبت به بخش جستجوی حسابا بسیار بالاتره. به چه دلیل؟ سه دلیل واسه این ادعا هست:

دلیل اول اینکه شما با جستجوی کلمه ای مانند CAT در بخش حسابای کاربری، تنها صفحه هایی رو پیدا می کنین که فقط به گربه ها پرداخته و انگار از کلمه cat در نام کاربری خود استفاده کردن. در حالی که ممکنه میلیونا عکس دیگه وجود داشته باشه که کاربران دیگه در صفحه شخصی خود قرار داده باشن. به کمک هشتگا این عکسا هم از دسترس شما خارج نیستن.

دلیل دوم هم سرعت عمل بالای هشتگا هستش طوری که در بیشتر برنامه های تلوزیونی زنده تماشاگر به کار گیری این موضوع هستیم. به کمک هشتگا، میشه به سرعت کلمه یا موضوعی رو در بین تموم کاربران اینستاگرام جستجو کرد. یه موتور جستجو واسه اینستاگرام رو تصور کنین فرقش اینه که یافته های اون بر خلاف گوگل که یه مدت زمان میبره تا در موتور جستجو ثبت شن، به صورت آنی و تنها چند ثانیه بعد از فرستان پستی با هشتگ مورد نظر، نشون داده می شه.

دلیل سوم هم توانایی به کار گیری هشتگا واسه برگزاری کمپینای مختلفه. مثلا اگه مسابقه عکاسی زومیت و مایکت رو یادتون باشه حتما می دونین که به کمک یه هشتگ اختصاصی و خاص (selfie4myket#)، میشه یه سری از عکسا با محوریتای خاصی رو در مکانی عمومی جمع آوری کرد.

پیدا کردن موضوعات مورد توجه به کمک هشتگ

با در نظر گرفتن مورد قبلی، میشه از این موضوع واسه پیدا کردن موضوعات مورد نظرتون هم استفاده کنین. مثلا تصور کنین قصد مشاهده چند عکس از گربه ها رو دارین. کافیه به بخش هشتگا رفته و در بخش جستجو، کلمه Cat رو وارد کنین. همونطور که در تصویر بالا هم مشاهده می کنین ۵۸ میلیون نتیجه واسه اون پیدا شده که همه در مورد گربه ها هستن و با کلیک روی اون، یافته ها به صورت تصاویر کوچیک در کنار هم به نمایش در میان. مزیت دیگه این روش هم هنگامیه که شما به دنبال پیج شخصی (مثلا علی کریمی) هستین اما اطلاعی از ID دقیق اون ندارین. در این هنگام کافیه تا به بخش هشتگا رفته و کلمه alikarimi رو جستجو کنین. در بین هزاران نتیجه به دست اومده، شاید در یکی از عکسا حساب اصلی شخص مورد نظرتون تگ شده که از این روش می تونین پیج اصلی ایشون رو پیدا کنین.

تگ چیه؟ چگونگی منشن و تگ کردن افراد در عکس و متنا

تگ: حتما مشاهده کردین که با کلیک روی بعضی از عکسای فرستاده شده در اینستاگرام، چند نام برچسب مانند روی اون ظاهر می شه. این واسه درج پروفایل افراد (مانند علی کریمی که قبلا ذکر شد) یا اشیای(!) موجود در عکس به کار میره. این عمل، یعنی ثبت حساب یه شخص یا شی در عکس، تگ کردن افراد نامیده می شه. واسه این کار و تگ کردن افراد در عکسای خودتون کافیه تا هنگام ارسال پست مانند تصویر بالا، در بخش پایین توضیحات، گزینه Tag People رو زده و با کلیک روی صورت شخص یا هر مکان دلخواه از عکس، نام فرد مورد نظر رو به اون بچسبونین. به همین سادگی حساب کاربری وارد شده، روی عکس مورد نظر درج می شه.

منشن: علامت @ انگار حکم لینک دهنده به حسابا رو داره. مثلا نام کاربری ما در اینستاگرام myzoomitه. واسه اینکه شخصی رو به پیج ما هدایت کنین، فقط کافیه تا علامت @ رو در اول نام کاربری قرار بدین و به صورت [email protected] اونو وارد پست یا کامنت کنین. بعد از فرستان، این عبارت تبدیل به لینکی آبی رنگ می شه که با کلیک روی اون مستقیما به صفحه زومیت منتقل میشین.

این موضوع حکم اطلاع رسانی واسه صاحب حساب رو هم داره. به این معنا که اگه شما تو یه پست یا کامنت، شخصی رو با این علامت منشن کنین، اون شخص به محض آنلاین شدن پیغامی دریافت می کنه و به پست یا کامنت فرستاده شده به وسیله شما منتقل می شه. این موضوع وقتی کاربرد داره که قصد جواب دادن به کامنت فردی رو داشته باشین و با این امکان، بتونین اونو از جواب فرستاده شده به وسیله خودتون آگاه کنین. ضمن اینکه از این ویژگی میشه واسه هدایت دوستای خود به یه پست خاص که فکر می کنین واسه اون جالبه هم استفاده کنین.

آموزش فرستادن پیام خصوصی به وسیله Direct

در اینستاگرام هم می تونین مانند شبکه های اجتماعی دیگه با دوستای خود به صورت خصوصی در تماس باشین. واسه اینکار باید از دایرکت مسیج استفاده کنین تا بتونین به صورت متنی یا فرستادن عکس و ویدیو، با دوستای خود به صورت دو نفره گفتگو کنین. دسترسی به اینباکس دایرکت مسیح به این صورته که در صفحه اصلی برنامه و در منوی آبی رنگ بالا، باید آیکون مربوط به دایرکت مسیج رو لمس کنین تا وارد صندوق دریافت و ارسال شید. واسه فرستادن پیام دایرکت به افراد هم کافیه به پیج اونا رفته و با لمس سه نقطه در بالای صفحه، Send Message رو انتخاب کنین.

آگاه شدن از پستای یه پیج مخصوصا و بلاک کردن کاربران مزاحم

در اینستاگرام می تونین به وسیله وسیله Turn Notification ON افراد بخصوصی رو مشخص کرده و به صورت اخطار از پستای جدید اونا با خبر شید. در حالت عادی هیچ اطلاع رسانی خاصی واسه پستای جدید صورت نمی گیره و فقط با مراجعه به بخش فیدها، قادر به مشاهده تموم پستا هستین. با این امکان اما، می تونین آدمایی که واسه شما مهم هستن رو به این لیست وارد کنین تا در هر وقتی از روز که پست جدیدی از این افراد منتشر شد، بتونین به سرعت اونو ببینین. واسه این کافیه به پروفایل افراد مراجعه کنین و مانند تصویر بالا، بعد از لمس گزینه سه نقطه، روی گزینه مشخص شده کلیک کنین.

مانند تموم شبکه های اجتماعی دیگه، اینستاگرام هم دارای افراد مزاحمیه که به روشای جور واجور، ممکنه باعث آزار شما شن. واسه بلاک کردن این افراد کافیه تا به پروفایل این افراد رفته و در همون منوی بالا، دکمه Block رو انتخاب کنین.

به کار گیری چند حساب به طور همزمان

جدیدترین و شاید محبوبت ترین ویژگی جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده امکان استفاده همزمان از چند حساب اینستاگرامه. البته همونطور که لقب محبوب ترین ویژگی رو واسه اون استفاده کردیم می تونین لفظ پردردسرترین ویژگی اینستاگرام رو هم واسه اون به کار ببریم چون که بعد از گذشت یه وقتی تقریبا طولانی، هنوز تکلیف این توانایی با کاربران اینستاگرام مشخص نیس و نصف کاربران تا به این لحظه هنوز قادر به به کار گیری این ویژگی نیستن. اگه این ویژگی واسه شما فعال باشه، در انتهای منوی تنظیمات اینستاگرام گزینه ای با عنوان Add Account مشاهده می کنین که می تونین با به کار گیری اون، اکانتای دیگه خود رو (تا سقف ۵ حساب) به اینستاگرام اضافه کنین و بدون نیاز به نصب نسخه های جداگونه، بین اکانتای خود سوئیچ کنین.

پیدا شدن حساب شما به وسیله دوستان

در منوی تنظیمات اینستاگرام با کلیک روی گزینه Find Contacts، اینستاگرام به بررسی شماره های موجود در تلفن شما می پردازه و هر کدوم از اونا رو که در این شبکه اجتماعی عضو باشه، به شما معرفی می شه. البته این فقط در صورتی ممکنه که افراد در بخش اطلاعات کاربری شون، شماره موبایل خود رو ثبت کرده باشن. اگه دوست دارین حساب کاربری شما در جستجوی دستی Contactها واسه دوستانتون نشون داده نشه، فقط کافیه تا شماره ای از خود در حساب ثبت نکنین.

لایک کردن عکسا و جمع آوری اونا

در اینستاگرام هم مانند فیسبوک، امکان لایک کردن پستا هست. فقط با دوبار کلیک روی هرعکس، تصویر مورد توجه به لیست عکسای لایک شده به وسیله شما اضافه می شه و آیکون قلب زیر اونم قرمز می شه (واسه آنلایک کردن عکسای لایک شده هم کافیه تا روی قلب قرمز شده کلیک کنین تا دوباره به حالت عادی برگرده). برخلاف فیسبوک، لایک کردن عکسا در اینستاگرام علاوه بر نشون دادن پشتیبانی یا علاقه شما به یه پست، به معنی جمع آوری اونا هم میشه. این تصاویر به لیست Posts You’ve Liked در بخش تنظیمات اکاننتان اضافه می شه و می تونین آرشیوی کامل از عکسای مورد علاقه و لایک شده رو در این بخش جمع آوری کنین. البته عکسای حاضر در این بخش، تنها یه میانبر به عکس اصلی هستن و اگه شخص صاحب عکس، مبادرت به حذف اون کنه، عکس مورد نظر از لیست شمام حذف می شه.

چگونگی دانلود عکسا و ویدئوها

به طور پیش فرض در اینستاگرام امکان دانلود عکسا وجود نداره و واسه این موضوع از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس باید از وسایل جانبی، یا اینستاگرامای مود شده استفاده کرد. قبلا به طور کامل چگونگی اضافه کردن گزینه دانلود به منوی زیر عکس رو توضیح دادیم. اگه گوشی شما روت نیس هم می تونین از نسخه مود شده اینستاگرام استفاده کنین.

آموزش کپی کردن متن یه پست یا کامنت

مطمئنا در کنار تموم جنبه های تصویری اینستاگرام، بعضی وقتا با متنای بسیار زیبایی در زیر عکسا یا کامنتا مواجه میشیم. اگه دوست دارین تا از این متنای قشنگتر در اپلیکیشنای دیگه مانند وایبر یا … استفاده کنین، مجبور به به کار گیری نسخه مود شده اینستاگرام هستین چون که در نسخه رسمی، امکان کپی متن کامنت یا پستا وجود نداره. در OGinstagram می تونین خیلی راحت متن مورد نظر رو بدون وسایل جانبی کپی کنین. واسه این کار کافیه تا روی آیکون کامنت، در زیر هر عکس کلیک کنین تا به صفحه کامنتا منتقل شید. در این بخش با کلیک روی هر کامنت یا حتی متن اصلی پست، پنجره ای جداگونه باز می شه که گزینه Copy در اون دیده میشه و با کلیک روی اون، متن مورد نظر کپی می شه.

حل مشکل Security Code یا صفحه سفید

در اینستاگرام بعضی وقتا با فالو کردن یه فرد یا کامنت گذاشتن در زیر یه عکس، با صفحه سفیدی رو به رو میشین که بعد از گذشت چند ثانیه پیغام Security Code رو به شما نمایش میده و از شما درخواست وارد کردن شماره موبایل، و فعالسازی حساب رو داره. این موضوع اصلا امکان برگشت نداره و چاره ای به جز وارد کردن شماره تلفن خود و دریافت کد فعال سازی دارین. واسه آشنایی بیشتر با این موضوع و حل اون می تونین به راهنمای زومیت واسه حل این مشکل مراجعه کنین.

حل مشکل فالو نشدن حسابا

یکی دیگه از مشکلاتی که در اینستاگرام هست، نبود فالو شدن حسابای مختلفه. مثلا شما وارد پروفایلی شدین و روی گزینه Follow کلیک می کنین. این گزینه به حالت سبز رنگ و Following تغییر پیدا میکنه و عملیات فالو با موفقیت تموم میشه اما در عرض یه ثانیه، همه چیز به حالت قبل برمیگرده. این موضوع سه دلیل متفاوت می تونه داشته باشه.

مشکلات

۱. اگه این اتفاق فقط واسه بعضی از حسابا میفته، به احتمال زیاد شما به وسیله اون افراد بلاک شدین. در این حالت با وجود اینکه تعداد پستای پیح مورد نظر بیشتر از صفره، تماشاگر هیچ پستی در پیج نیستین.

۲. دلیل دیگری که می تونه باعث فالو نشدن حسابا در اینستاگرام شه، بلاک شدن موقتی شما به وسیله اینستاگرامه. در این اپلیکیشن قانونی هست که اگه تعداد زیادی پیج رو پشت سر هم فالو کنین، حساب شما به مدت چند ساعت توانایی فالو کردن رو از دست میده. مثلا اگه ۱۰۰ پیج رو در کمتر از ۵ دقیقه فالو کنین، این اتفاق واسه شما می افته و واسه حل اونم فقط کافیه چند ساعت صبر کنین تا این مشکل به صورت خودکار رفع شه.

۳. اگه این اتفاق واسه تموم کاربرانی که فالو می کنین میفته، و هم اینکه با صفحه سفید رو به رو نمی شین (که نشون از مشکل Security Codeه)، حساب شما به سقف تعداد فالوی مجاز رسیده. در اینستاگرام هر کاربر می تونه براساس تعداد فالوورها، فالوئینگ داشته باشه. مثلا اگه هیچکی شما رو فالو نکرده باشه، شما تنها قادر به فالو کردن ۶۰۰ نفر هستین. این رقم براساس تعداد فالوئراتون متغیر میشه. پس اگه تماشاگر اینجور مشکلی بودین، مبادرت به افزایش فالوئرای خود (۱۰ الی ۱۲ نفر) کرده و بعد پیجای مورد نظر رو فالو کنین.

مشکلی

پستای پیشنهاد شده اینستاگرام به زودی همه گیر می شه

پستای پیشنهاد شده اینستاگرام (Recommended for You) جدیدترین ویژگی این شبکه اجتماعیه که اوایل ماه جاری اضافه شد و به زودی همه گیر می شه. این ویژگی واسه افزایش درگیری کاربران با اینستاگرام معرفی شده.

اینستاگرام حالا در حال گسترش کم کم و بدون اطلاع رسمی ویژگی Recommended for You واسه همه کاربران سرویس اشتراک گذاری عکس خوده. این ویژگی تصاویری رو از کسائی به شما نشون میده که دنبالشون نکردین. شرکت فیس بوک اوایل ماه جاری این ویژگی رو به اینستاگرام اضافه کرد، اما تازه امروز به خبرگزاری تک کرانچ درباره گسترش اون به همه کاربران اینستاگرام خبر داده.

البته اشتباه نکنین؛ اینستاگرام تصاویر و عکاسان این بخش رو بطور تصادفی انتخاب نمی کنه. این تصاویر پیشنهاد شده به وسیله الگوریتم دقیقی که اینستاگرام به این منظور طراحی کرده، براساس چیزای مورد علاقه شما انتخاب می شن. در نتیجه توجه شما به صاحب اون عکس جلب می شه و ممکنه بخواین اونو دنبال کنین.

✔ اینستاگرام در صفحه پشتیبانی خود این جوری توضیح میده:

این پستا براساس لایکایی انتخاب می شن که حسابای فالو شده به وسیله شما انجام دادن. هم اینکه، اگه کاربر احساس کنه خوراک منظم و مرتبش به هم ریخته می تونه پستای پیشنهاد شده اینستاگرام رو حذف کنه. به این منظور باید روی سه نقطه کنار هر پست کلیک کرده و گزینه Hide رو انتخاب کنه. توجه کنین که این کار باعث منظم تر شدن فید شما می شه، اما اینستاگرام رو از پیشنهاد پستای پیشنهاد شده بیشتر باز نمی داره. با این حال، اگه تعداد حذف کردن پستای پیشنهاد شده اینستاگرام به وسیله کاربران زیاد شه، این شرکت می فهمه ایده جدیدش واسه جامعه اینستاگرام جواب نمی ده.
تا حالا شما واسه پیدا کردن محتوای جدید باید به بخش Explore سر می زدین، از بخش جستجوی هشتگ استفاده می کردین یا پستای لایک شده یا کاربران فالو شده به وسیله دوستانتون رو می دیدید که خیلی کمکی هم نمی کردن. البته از چند هفته پیش، می تونین هشتگای مورد علاقه خود رو هم دنبال کنین.

ویژگی Recommended for You در واقع اولین حرکت بزرگ واسه تغییر صفحه خونه اینستاگرام از یه فید وقتی به یه فید الگوریتمیه.

این آخرین تغییرات اینستاگرام واسه ارائه جدیدترین محتوا به کاربرانه. شرکت فیس بوک امیدواره این تغییر منتهی به افزایش درگیری کاربران با اینستارگام شه. به دنبال تحقق این هدف، شرکتای بیشتری جهت ارائه آگهی با اینستاگرام همکاری می کنن.

چیجوری توانایی Live اینستاگرام رو فعال کنیم؟

مدتیه اینستاگرام توانایی Live رو به اپلیکیشن خود اضافه کرده و کاربران می تونن به صورت آنلاین و زنده ویدیوهایی رو واسه فالوورهای شون به اشتراک بذارن. قبلا همچین چیزی رو در فیس بوک دیده بودیم که با استقبال مناسب کاربران مواجه شده بود. لایو در اینستاگرام هم طرفداران زیادی پیدا کرده و روزانه تماشاگر تعداد خیلی از این ویدیوهای زنده در این شبکه اجتماعی هستیم.
لایو در اینستاگرام به این صورت بوده که کاربر فقط با فشردن کلید ضبط، می تونه با به کار گیری دوربین اصلی و یا سلفی تلفن هوشمندش، شروع به ضبط فیلم کنه و در همین بین، به صورت زنده بینندگان خودشو واسه ویدیو داشته باشه. کاربرانی که به این ویدیو اضافه می شن، می تونن با نوشتن کامنت به صورت زنده، با صاحب حساب و دیگه افراد موجود در لایو، رابطه برقرار کنن.
علاوه بر اینا، کاربر می تونه ویدیو لایو رو پس از به آخر رسیدن، در اینستاگرام به صورت استوری ذخیره کنه تا واسه ۲۴ ساعت دیگه، قابل دسترسی باشه. هم اینکه توانایی ذخیره سازی ویدیو لایو به صورت فایل هم هست.

چیجوری یه ویدیو لایو در اینستاگرام ضبط کنیم؟

واسه ضبط ویدیو لایو در اینستاگرام فقط کافیه مراحل زیر رو به ترتیب دنبال کنین:
۱- وارد اینستاگرم شید و با سوایپ به سمت راست و یا کلیک روی تصویر پروفایل خود که باعلامت + آبی رنگ قرار گرفته، منوی مخصوص استوریا رو باز کنین.
۲- از بین گزینه های موجود در بخش پایینی، به سمت Live سوایپ کنین.
۳-یر روی دکمه “Start Live Video” کلیک کنین و کمی منتظر اتصال بمونین.
۴- وقتی که با پیغام “!You are now live” مواجه شدید، ویدیو لایو شما از همون لحظه شروع می شه.

واسه ضبط ویدیو لایو در اینستاگرام به چه مواردی باید توجه داشت؟
▫ در بین ضبط ویدیو نام تک تک آدمایی که جوین شدن و لایو شما رو می بینن، نشون داده می شه.
▪ شما می تونین از راه باکس موجود در بخش پایینی صفحه، کامنت خود رو بذارین و یا اونو با انتخاب گزینه “Pin”، به عنوان کامنت نمونه در صفحه نگهدارین.
▫ اگه می خواین توانایی گذاشتن کامنت در لایو رو واسه بینندگان خود ببندین، با کلیک روی سه نقطه موجود در باکس کامنت، گزینه “Turn off commenting” رو انتخاب کنین.
▪ در بخش بالایی رابط، دکمه “End” دیده می شه که با کلیک روی اون لایو شما پایان پیدا میکنه.
▫ با زدن دکمه “End”، می تونین به وسیله“Save”، لایو خود رو به صورت فایل در گوشی ذخیره کنین.
▪ بعد از تموم شدن لایو، با فعال کردن گزینه “Share your video for the next 24 hours so more people can watch it”، ویدیو لایو شما واسه ۲۴ ساعت در بخش استوری قرار میگیره.
▫ پس از پایان لایو، نام همه آدمایی که ویدیو شما رو تماشا کردن نشون داده می شه.
▪ واسه ضبط لایو در اینستاگرام نیاز به اینترنت تقریبا قوی دارین. اگه اتصال شما ضعیف باشه، در مرحله سوم با خطا مواجه میشین.
▫ توانایی اضافه کردن فیلتر چهره واسه ویدیو لایو در اینستاگرام هم هست.

چگونگی دانلود تصویر پروفایل اینستاگرام در رایانه

خیلی راحت و بدون به کار گیری نرم افزار جانبی میشه تصاویر پروفایل اینستاگرام رو با کیفیت اصلی و کامل در کامپیوتر دانلود و ذخیره کرد. واسه این منظور باید مراحل زیر رو دنبال کنین.

قدم ۱: در مرورگر اینترنتی خود، به حساب کاربری اینستاگرام شخص مورد نظر مراجعه کنین. در ادامه باید روی عکس پروفایل دایره ای شکل کلیک راست کنین و گزینه Copy image address رو انتخاب کنین.

قدم ۲: حالا باید نشانی URL رونوشت گرفته شده رو در نوار نشانی سربرگ جدید مرورگر بچسبونین (Paste). پس از حذف کردن بخش «s150x150/» از نشانی URL، باید کلید اینتر رو از کیبورد فشار بدین. در این حالت باید تصویر پروفایل شخص مورد نظر در کیفیت اصلی خود قابل مشاهده باشه.

قدم ۳: در این مرحله کافیه که روی تصویر کلیک راست کنین و گزینه Save image as رو واسه دانلود و ذخیره شدن اون بزنین.

دانلود تصویر پروفایل اینستاگرام در گوشی هوشمند اندروید

نرم افزار Insta Profile Pic Zoom & Save

اگه خواهان دانلود و ذخیره تصویر پروفایل شخص مورد نظر با کیفیت کامل و اصلی هستین، با به کار گیری نرم افزار Insta Profile Pic Zoom & Save و بدون اجرا کردن نرم افزار Instagram، می تونین این کار رو انجام بدین.
نرم افزار یادشده به صورت رایگان در دسترس قرار داره و امکان نمایش و ذخیره تصاویر پروفایل رو واسه کاربران جفت و جور می کنه. واسه دانلود تصویر پروفایل ، کافیه که نام پروفایل شخص مورد نظر رو وارد کنین و دکمه GET PROFILE PICTURE رو تپ کنین.
پس از لمس دکمه یادشده، نرم افزار شروع به جستجو در دنیای اینستاگرام می کنه و تصویر پروفایل شخص مورد نظر رو نمایش میده. این وسط واسه ذخیره کردن تصویر نمایان شده می تونین روی آیکونی که به شکل یه فلاپی دیسکه و در گوشه بالایی سمت راست قرار داره، تپ کنین. هم اینکه می تونین با لمس آیکون اشتراک گذاری (Share) نزدیک به اون، تصویر پروفایل شخص رو به اشتراک بذارین. به خاطر مشاهده تصویر ذخیره شده در گوشی هوشمند، می تونین آیکون گالری واقع در گوشه بالایی سمت راست صفحه اصلی نرم افزار رو لمس کنین. حجم نرم افزار خیلی کم و حدود ۳ مگابایته.
نرم افزار Insta Big Profile Photo
بیشتر وقتی که تصاویر در اندازه کوچیک و به صورت تصویر پروفایل اینستاگرام هستن، تشخیص اونا سخته و خیلی از جزئیات اونا از دست میره. از این رو بهتره که از نرم افزاری که تصویر پروفایل رو بزرگ تر و روی اون زوم می کنه، بهره ببرین.
واسه این منظور اول باید نرم افزار اینستاگرام رو اجرا کنین و پس از رونوشت گرفتن از نشانی URL تصویر پروفایل با به کار گیری گزینه Copy Profile URL موجود در زیر منوی دکمه Follow، اونو در کادر مربوطه نرم افزار Insta Big Profile Photo بچسبونین. حال می تونین با فشردن دکمه Load It، تصویر پروفایل مورد نظر رو در اندازه کامل ببینین.نرم افزار یادشده به صورت به طور کامل رایگان و با حجم حدود ۱۰ مگابایت قابل دریافت هستش.

نرم افزار Profile Picture Download for Instagram
نرم افزار Profile Picture Download for Instagram به احتمال قوی به خاطر ساده تر و قشنگ تر بودن رابط کاربری، موفق به کسب امتیاز ۴.۷ از ۵ شده.
مشابه با Insta Profile Pic Zoom & Save، در به کار گیری نرم افزار Profile Picture Download for Instagram، احتیاجی به اجرای نرم افزار اینستاگرام در گوشی هوشمند یا تبلت براساس اندروید نیس.کافیه که نام پروفایل مورد نظر رو در کادر جستجوی واقع در بخش بالایی نرم افزار تایپ کنین و روی Search ضربه بزنین. بعد هنگام ظاهر شدن تصویر پروفایل مورد نظر در صفحه گوشی، باید دکمه Download this picture واقع در بخش پایینی نرم افزار رو لمس کنین. با انجام این کار، تصویر پروفایل شخص مورد نظر در پوشه Download ذخیره می شه و در گالری گوشی هوشمند قابل مشاهده می شه. این نرم افزار هم مشابه با دو مورد قبلی، به طور کامل رایگان و حجم اون حدود ۳ مگابایته.

هایلایت استوری در اینستاگرام چیه و چیجوری ازش استفاده کنیم؟

اگه اینستاگرام خود رو به جدیدترین نسخه موجود بروزرسانی کرده باشین، حتما با گزینه جدیدی با عنوان Highlights واسه استوریا مواجه شدین. اما هایلایت استوری در اینستاگرام چیه و چیجوری میشه ازش استفاده کرد؟
هایلایت به شما این امکان رو میده که پس از گذشت مدت زمان ۲۴ ساعت از زمان پست شدن استوری، اونو در اینستاگرام خود نگه داری کنین تا هم واسه فالوورها و هم واسه شما امکان دسترسی به اون وجود

در واقع با هایلایت کردن استوری خود در اینستاگرام، در صفحه پروفایل تون بخش جدیدی واسه قرار گرفتن استوریای هایلایت شده شما ایجاد می شه و کاربران از اون روش می تونن استوری شما رو ببینن. دقت کنین که استوری هایلایت شده شما فقط در صفحه پروفایل خودتون ذخیره می شه و پس از گذشت زمان ۲۴ ساعت از پست شدن اون، در نوار استوریا نمیشه دید.
علاوه بر اینا وقتی که استوری رو هایلایت می کنین، حتی بعد از پاک کردن اون از این بخش، می تونین از راه منوی پستای مجموعه شده به اون دسترسی داشته باشین.

اما واسه هایلایت کردن استوری خود مراحل زیر رو به ترتیب طی کنین:

۱ استوری خود رو مانند همیشه در اینستاگرام پست کنین.
۲ استوری پست شده خود رو باز کنین و در بخش پایینی روی گزینه Highlight کلیک کنین. این گزینه با یه آیکون قلب مشخص شده.
۳ واسه استوری هایلایت شده خود یه اسم بذارین. این اسم پایین استوری در صفحه حساب کاربری تون قرار می گیره.
۴ روی Add کلیک کنین تا استوری تون هایلایت شه.

به این صورت با وارد شدن به صفحه پروفایل خود، استوری هایلایت شده تون رو مشاهده می کنین.

اگه بخواین استوری هایلایت شده رو پاک کنین، انگشت تون رو روی اون نگه داشته و گزینه Delete Highlight رو انتخاب کنین.
دقت کنین پس از حذف هایلایت، استوری مورد نظر بازم در بخش پستای مجموعه شده فقط به وسیله خودتون، قابل دسترس میشه.

توانایی Keep in Chat  در اینستاگرام : به این صورت که جواباتون به طور دائم در دایرکت شخص مقابل باقی می مانند