با خیال راحت برای کودکتان تلفن همراه بخرید

چه بخواین چه نخواهید، اثرات تلفنای همراه بر مردم از کودک تا بزرگسال قابل صرف نظر نیس. واقعیت اینه امروزه آمار کودکانی که از موبایل استفاده می کنن، به صورت روزافزونی افزایش پیدا می کنه و فروش موبایل میان اونا از سنین کم عادی شده. اگه شمام هنوز در هاگیر واگیر خرید گوشیای هوشمند واسه کودکانتون هستین، چند دلیل واسه توجیه کردن شما هست که در ادامه می خونید.

چند دلیل لازم داشتن موبایل واسه فرزندان

۱- امور روزمره

هم فرزندان و هم والدین الان بسیار مشغول هستن؛ پس این امکان واسه والدین شاغل هست که با کودکان خود تماس بگیرن و مطمئن شن اونا واسه رفتن به مدرسه دیر نمی کنن. هم اینکه این فرزندان هم می تونن به پدر یا مادر خود اطلاع بدن که کلاسای فوق برنامه دارن یا واسه نهار یا شام دیرتر میان.

۲- امنیت

زمین لرزه ، آتیش سوزی ، آب و هوای بد و تصادفات رانندگی از مواردیه که در طول روز پس از ترک خونه به مقصد مدرسه واسه کودکان ممکنه اتفاق بیفته. تلفنای همراه یه راه ارتباطی میان فرزندان و والدینه که از این اتفاقات باخبر شن. هم اینکه کودکان می تونن با گوشیای هوشمند خود در صورت ضرورت با شماره های اضطراری تماس بگیرن.

۳- نیازای لازم

ممکنه فرزندان نیاز به رابطه لازم با والدین داشته باشن؛ مثلا واسه خریدن یه کتاب یا فیلم در بازار از اونا سوال کنن.

۴- مسئولیت پذیری

تلفنای همراه، کودکان رو موظف می کنه که اگه دیر به منزل برسن، به والدین خود خبر بدن. یا وقتی که مثلا واسه تماشای یه فیلم به سینما یا با دوستای خود به مهمانی رفته ان، از وضعیت خود به پدر و مادر اطلاع بدن.

۵- دادن اعتماد به نفس

تلفنای همراه ارزون نیستن؛ خرید یا فروش موبایل به فرزندان این احساس رو میدن که شما با دادن یه کالای مهم به اونا اعتماد دارین و از فرزندانتان می خواین از این وسیله شخصی، عاقلانه استفاده کنن.

۷- جدایی

طلاق، آسیبی اجتماعیه که نمیشه از اون بیخیال شد. وقتی که والدین از همدیگه جدا می شن، یه راه خوب واسه رابطه کودک با هر دو طرف، داشتن گوشیای هوشمند واسه ایجاد رابطه صوتی یا تصویری با اونا و مشارکت در اموره.

۸- سرگرمی

موبایلا با خیلی از بازی‎ های آنلاین و آفلاین سرگرم کننده، ارزون قیمت و بعضی وقتا رایگان واسه کودکان همراه س؛ مخصوصا وقتی که در صفای دراز مدت در انتظار دکتر یا یا دندانپزشک هستن.

۹- یادآوری و رابطه اجتماعی

تلفنای همراه هم اینکه به فرزندان تکالیف مدرسه شون رو یادآوری می کنه و می تونه به اونا برنامه ای روزمره ارائه دهد. هم اینکه کودکان می تونن با به کار گیری گوشیای هوشمند، با بقیه هم کلاسیا یا دوستانشون رابطه برقرار کنن، گروه‎های دوستی شکل بدن و بحثای عمیقی با هم داشته باشن.

خرید موبایل خاص فرزندان، کار خیلی سختی نیس؛ لازم نیس واسه اونا تلفنای همراهی با قیمتای بالا یا عملکردهای خاص بخرین. در سایتای فروش موبایل مانند دیوار، می تونین نمونه های خیلی از گوشیای هوشمند با قیمت مناسب واسه کودک خود پیدا کنین. مثلا در این سایت، یه دستگاه موبایل ال جی مدل جی ۳ با ۱۶ گیگ حافظه داخلی و مجهز به گارانتی سالیانه به قیمت ۴۵۰ هزار تومن به فروش می رسه.

هم اینکه اگه به دنبال گوشی آکبند واسه بچه خود هستین، با یه میلیون و ۳۰۰ هزار تومن می تونین یه گوشی هوشمند هوآوی مدل آنر ۸ که در سایت دیوار آگهی شده، بخرین. اگه می خواین در حدود یه میلیون تومن واسه فروش موبایل هزینه کنین، یه دستگاه گوشی موبایل لومیا ۹۵۰ با حافظه داخلی ۶۴ گیگ، دوربین ۲۱ مگاپیکسل و توانایی بروزرسانی تا چند سال آینده، در سایت دیوار یه میلیون و ۵۰ هزار تومن آگهی شده.