بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط – پایانامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

آزمونهای تحلیلی یعنی مقاسیه اطلاعات ارائه شده شرکت با متوسط صنعت، رقبای شرکت، بودجه­ها و اطلاعات گذشته شرکت. پس رقابت بیشتر باعث مقایسه بیشتر شرکت با رقبا خواهد بود و بدین ترتیب فرایند ارزیابی آسان می­گردد و با آسان شدن فرایند ارزیابی امکان پنهان کردن اخبار بد برای مدیران نیز کمتر خواهد گردید.

۲- به علاوه رقابت بیشتر، شرکتها را در معرض ریسک انحلال[۱] و حذف از بازار رقابتی قرار می­دهد. کارونا (۲۰۰۷). از این رو شرکتها به شدت کوشش(فلسام و ایکسی[۲] ۱۹۹۲). اما شرایط متفاوت و صنایع گوناگون از نظر شدت رقابت در اتخاذ تصمیمات و سیاست­های جسورانه یا محافظه­کارانه اثر گذار هستند با این حال مدل­های افشای اطلاعات بیانگر اتخاذ تصمیمات محافظه­کارانه در شرایط عادی (عدم نیاز به تامین مالی از طریق بدهی یا حقوق صاحبان سهام) رقابت هستند (داروغ و استاغتون ۱۹۹۰ ؛ کلینچ و ویکچیلیا ۱۹۹۷).

۲-۱۳٫ انواع رقابت و محافظه کاری حسابداری

داروغ و استاغتون(۱۹۹۰)، داروغ (۱۹۹۳) و کلینچ و وریکچیلیا(۱۹۹۷) اظهار می­کنند که رقابت از دو قسمت تشکیل شده می باشد. بخش اول شامل همکاری با رقبای موجود، در جلوگیری از ورود رقبای بالقوه می­باشد. اما بخش دیگر رقابت شامل رقابت بازیگران یک صنعت با شرکای حاضر در آن صنعت خواهد بود. در ادامه ارتباط محافظه کاری با هریک از دو بخش رقابت آورده شده می باشد.

  • محافظه کاری حسابداری و رقابت برای جلوگیری از ورد رقبای جدید (بالقوه)
  • محافظه کاری حسابداری و رقابت با شرکای (رقبای) حاضر در صنعت (بالفعل)

۲-۱۳-۱٫ محافظه کاری حسابداری و رقابت برای جلوگیری از ورود رقبای جدید (بالقوه)

رقابت به صورت عادی به دو شکل اظهار شده می باشد که شامل رقابت برای ورود رقبای جدید به بازار و رقابت بین شرکتهای فعال[۱]– risk of liquidation

[۲]– Feltham and Xie 1992

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی