بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط   – دانلود پایانامه کارشناسی ارشد

بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط – دانلود پایانامه کارشناسی ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

آنها اظهار کردند که در صورتی که شرکتها رویه محافظه­کارانه در پیش بگیرند از یک سو سودهای (زیان­های) گزارش شده کمتر (بیشتر) از واقع خواهد بود و از سوی دیگر ریسک نگهداری اوراق بهادار شرکت نیز کاهش پیدا می­کند و بدین ترتیب رفتار سهام­داران و دارندگان اوراق قرضه در اتخاذ سیاستهای تقسیم سود را مورد مطالعه قرار دادند. در ادامه آنها توضیح دادند که در صورت کمتر ارائه شدن سود، توزیع سود بین سهامداران کمتر خواهد بود و منابع بیشتری در شرکت باقی می­ماند و ریسک ورشکستگی کم می­گردد و از طرف دیگر بازده مورد انتظار سهامداران نیز کم می­گردد حال این سوال مطرح می­گردد که با کاهش هر دوی اینها هزینه سرمایه بدهی کمتر می­گردد یا بیشتر؟ انتظار آنها این بود که هزینه سرمایه بدهی کمتر گردد. یافته­های آنها نشان داد بین محافظه کاری حسابداری با کشمکش بین دارندگان اوراق قرضه و سهامداران در اتخاذ سیاست­های تقسیم سود ارتباط منفی هست. و بین محافظه کاری و هزینه­های تامین مالی بدهی ارتباط منفی اما ضعیفی وجود  دارد. الزامی شدن استاندارهای بین­المللی در سال ۲۰۰۵ برای اتحادیه اروپا باعث متناسب­تر شدن اصل محافظه کاری در حوزه کشورهای اسکاندیناوی و فرانسوی شده می باشد. ( قبلا اطلاعات ارایه شده در حوزه کشورهای فرانسوی محافظه­کارانه تر کشورهای حوزه اسکاندیناوی بوده می باشد.)

 

 

 

پژوهش فلسام

تعداد دوره­های زیان­ده بیشتر ، اقلام تعهدی منفی بالا و نهایا فراریت بیشتر اقلام تعهدی هستند.

 

پژوهش لارا و همکاران

لارا، اوسما و پانالوا[۱] (۲۰۰۶) اظهار کردند که محافظه کاری علاوه بر افزایش کیفیت اطلاعات مالی باعث کاهش ریسک نقد شوندگی و کاهش هزینه معاملات اوراق بهادار می­شوند. آنها نهایتاً نتیجه گرفتند که محافظه کاری باعث کاهش هزینه سرمایه شرکت می­گردد.

 

پژوهش ایکس­لی

۴۶- Lara, Osma, Penalva

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی

Share