بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط – دانلود

0 Comments

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

بر روی محافظه کاری مشروط حسابداری می باشد.

2-11. رقابت در بازار

هرشبکه ای که خرید و فروش کالاها و خدمات در آن انجام پذیرد بازار نامیده می گردد. بازار نباید لزوماً وجود مادی داشته و فضای مشخصی را در بر گرفته باشد. به عنوان مثال بازار، معاملات سهام در سطح جهانی بازاری می باشد که عملیات آن صرفاً از طریق شبکه مخابرات بین المللی انجام می­گیرد و در مجموع جای معینی ندارد. بازار رقابتی به بازاری اطلاق می گردد که در آن تعداد زیادی خریداران و تعداد زیادی فروشندگان مطلع و آگاه، طوری اقدام می‌کنند که هیچکدام نمی‌توانند بر سطح قیمت تاثیر بگذارند. قره‌باغیان (1372).

در بازار رقابت، شرکتها اجباراً باید شیوه‌هایی از تولید را به کار گیرند که از کمترین میزان هزینه و بالاترین میزان کارایی برخوردار باشند تا به این ترتیب بتوانند به مصرف‌کننده در تحصیل کالایی با از مهمترین ابعاد توجیه کننده تقاضا برای محافظه کاری بحث رقابت در بازار می باشد.

گزارشگری مالی بایستی بر اساس اصول پذیرفته شده حسابداری (GAAP) و استانداردهای حسابداری باشد اما اصول و استاندارهای پذیرفته شده انعطاف پذیر هستند و به علاوه افشای بعضی اطلاعات نیز به صورت داوطلبانه صورت می­گیرد. با این حساب تهیه کنندگان اطلاعات از بین رویه­های پذیرفته شده می­توانند روش دلخواه خود را انتخاب کنند. بعضی رویه­ها محافظه­کارانه و بعضی دیگر جسورانه و متهورانه هستند و تهیه کنندگان اطلاعات می­توانند در پاسخ به شرایط گوناگون مانند شدت رقابت در بازار یا قصد تامین مالی و … رویه­های جسورانه یا محافظه­کارانه را انتخاب کنند. در این پژوهش به دنبال این خواهیم بود که تغییرات رقابت در بازار چطور سطوح مختلف محافظه کاری را تحت تاثیر قرار می­دهد. به سه دلیل زیر می­توان ادعا نمود که افزایش رقابت تقاضا برای محافظه کاری را بیشتر می­کند.

1- داهالیوال، هوانق، کارونا و پریرا[1] (2008) اظهار می­کنند که رقابت بالا در بازار باعث بهبود جریان خاص اطلاعات بین شرکت و ذی­نفعان خواهد گردید. زیرا یکی از مهمترین روشهایی که توسط بهره گیری کنندگان برای ارزیابی عملکرد مدیران بهره گیری می­گردد آزمونهای تحلیلی می باشد.[1]– Dhaliwal , Huang, Khurana & Pereira

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی