بررسی تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی در موش¬های ماده نژاد اسپراگوداولی – دانلود پایانامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی در موش¬های ماده نژاد اسپراگوداولی

تکه ای از متن پایان نامه :

ارتباط با چاقی می باشد. در پژوهش چو[۱] و همکاران (۲۰۱۰)، تأثیر ترکیبی شاخص توده بدنی و (BMT) آمادگی قلبی – تنفسی بر روی غلظت سرمی واسپین در مردان جوان کره­ای مورد مطالعه قرار گرفت. برای آمادگی قلبی – تنفسی از آزمون نوارگردان جهت اندازه­گیری حداقل اکسیژن مصرفی بهره گیری گردید. نتایج این پژوهش نشان داد در افرادی که سطوح بالای آمادگی قلبی – تنفسی داشتند نسبت به افرادی که آمادگی قلبی – تنفسی پایینی داشتند، سطوح سرمی واسپین پایین­تر بود. با در نظر داشتن پژوهش­های فوق مشاهده می­گردد سطح آمادگی بدنی افراد، عامل بسیار مهمی برای تغییرات واسپین می باشد و زمانی که افراد چاق باشند و سطوح آمادگی پایینی داشته باشند نسبت به آنان که فعالیت بدنی دارند، سطح بالاتری را در سطوح واسپین دارند. همچنین این محققان اظهار کردند اگر آزمودنی­ها چاق و سطوح آمادگی جسمانی پایین داشته باشند و شروع به فعالیت ورزشی کنند، انتظار می‌رود که تغییرات واسپین در بدن آن‌ها سریع‌تر رخ دهد. همه این عوامل همراه با فعالیت ورزشی می‌تواند عوامل تاثیر­گذار بر سطوح واسپین باشد. غلظت پایین سرم واسپین همراه با فعالیت ورزشی با رویدادهای مرتبط با ایسکمیک[۲] و پارامترهای شدید گردید. این فعالیت هوازی شامل ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری با شدت ۷۰-۷۵٪ ضربان قلب بیشینه انجام گردید و در انتها با ۳۰ دقیقه بازگشت به حالت اولیه به اتمام رسید و خونگیری قبل، بلافاصله و ۳۰ دقیقه بعد از انجام فعالیت هوازی انجام گردید. نتایج بدست آمده نشان داد تمرینات هوازی زیربیشینه، تغییرات قابل توجهی را در سطوح واسپین مردان مسن ایجاد نمی‌کند و همچنین سطوح واسپین با حساسیت به انسولین ارتباطی ندارد. در این پژوهش نیز مشاهده می­گردد شدت و یا مدت زمان برنامه تمرینی نتوانسته می باشد باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در سطوح واسپین گردد.

 

۵-۳-۲- تاثیر فعالیت ورزشی بر کمرین

در پژوهش حاضر، پس از محاسبه پارامترهای مورد نظر مشخص گردید اختلاف معناداری در سطوح کمرین پلاسما پس از انجام هشت هفته فعالیت هوازی شدید، میان گروه­ها هست. این نتایج نشان دهنده آن می باشد که میزان کمرین پلاسما در گروه تمرینی نسبت به گروه کنترل افزایش یافته می باشد.

این نتایج همسو با پژوهش­های انجام شده توسط چکرون و همکاران (۲۰۱۲)، یانگ و همکاران (۲۰۱۰)، تان و همکاران (۲۰۰۹) می باشد و با پژوهش کادگلو و همکاران (۲۰۱۰) همخوانی ندارد.

  1. ۱٫ cho
  2. ۲٫ Ischemic

 مطالعه تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی در موش¬های ماده نژاد اسپراگوداولی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تاثیر هشت هفته فعالیت هوازی شدید بر تغییرات واسپین و کمرین پلاسمایی