بررسی تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل استفاده از اینترنت مورد مطالعه دانشگاه سمنان – دانلود پایانامه کارشناسی ارشد

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل بهره گیری از اینترنت مورد مطالعه دانشگاه سمنان

تکه ای از متن پایان نامه :

مردان، بیشتر روابط نزدیک اینترنتی خود را به عنوان روابطی صمیمانه یا عاشقانه درک و تجربه می کنند. (به نقل از اصغری، ۱۳۸۵).

یانگ[۱](۱۹۹۶) در تحقیقی بر روی دانش آموزان نشان داد افرادی که بیش از حد از اینترنت  بهره گیری می‌کنند، تنها، خسته، افسرده، بدون عزت نفس، درون گرا هستند. در این پژوهش ۳۸ درصد از شرکت کنندگان اظهار داشتند که اینترنت بر آنها تاثیر منفی گذاشته می باشد و از این تعداد، ۳۶ درصد بیشتر زمان‌های آنلاین و چت و ۲۸ درصد از وب سایت ها بهره گیری می کردند.

اندرسون[۲](۱۹۹۷) در پژوهشی در خصوص تاثیر اعتیاد اینترنتی بر روی دانشجویان انجام داد و نشان داد که یک سوم این دانشجویان در نتیجه بهره گیری مفرط از اینترنت، دچار معضلات تحصیلی شده اند(لیم،۲۰۰۴).

براساس نتایج مطالعه یونگ (۱۹۹۷)، ۵ تا ۱۰ درصد جمعیت آنلاین جهان در زمان مطالعه وی معتادند. حدود ۵۴ درصد از معتادان اینترنت، سابقه افسردگی و ۳۴ درصد از آنها نیز سابقه اضطراب و نگرانی دارند.۵۰ درصد از پاسخگویان نیز اظهار داشته اند که سابقه اعتیاد به مواد مخدر دارند. هم چنین از میان کل دانشجویان معتاد به اینترنت، ۲۵ درصد اظهار کردند  که در ظرف ۶ ماه اول آن لاین شدن به اینترنت معتاد شده اند. ۵۸ و ۱۷ درصد از آنها نیز دوره آن را به ترتیب حضور دارد:در خانه، در مدرسه وحتی در مراکز خرید. طبق برآورد صورت گرفته در سال ۱۹۸۱، ۶۶ میلیون نفر از مردم آمریکا به اینترنت دسترسی داشته اند که در سال ۱۹۹۹ شمار آن­ها به ۸۳ میلیون نفر رسیده می باشد.

[۱] . Young 1996

[۲] . Anderson 1997

  مطالعه تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل بهره گیری از اینترنت مورد مطالعه دانشگاه سمنان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد مدیریت MBA: مطالعه تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل بهره گیری از اینترنت