بررسی ربات تلگرام تراولنا؛ نخستین ربات ایرانی برای خرید آنلاین بلیط هواپیما

0 Comments

قصد سفر دارین و می خواین که واسه رفت و برگشت، بلیط هواپیما رزرو کنین. اولین اقدام تون چیه؟ شاید مرورگرتان رو باز کرده و اینترنت رو واسه پیدا کردن بهترین و ارزون ترین پرواز زیر و رو می کنین. اگه هم نه وقت و نه حوصله این کار رو دارین، شاید بهتر می دونین که یکی از اپلیکیشنای موبایل رزرو بلیط چارتر رو واسه این مقصود به کار بگیرین.

اما راه ساده تر و سریع تری هم هست؟ بله، فقط اگه بتونین بلیط تون رو از راه اپ پیام رسانی رزرو کنین که بیشترین زمان روزتون رو در اون می گذرونین. ربات تلگرام سایت تراولنا دقیقا به خاطر همین منظور طراحی شده؛ یه ربات تعاملی هوشمند که می تونه در کمتر از ۵ دقیقه بهترین پرواز ممکن به شهرهای جور واجور ایران و بیرون مرز کشور رو براتون رزرو کنه.

تراولنا با عرضه «اولین ربات خرید آنلاین بلیط هواپیما» در تلگرام، خرید بلیط هواپیما رو به اندازه خرید بلیط اتوبوس و مترو براتون ساده کرده؛ اونقدر آسون که فقط به چند اشاره واسه رسیدن به مناسب ترین بلیط رفت و برگشت واسه سفرتون احتیاج دارین.

اما بذارین ساختار عمل این ربات هوشمند رو با همدیگه مرور کنیم. واسه به کار گیری ربات تراولنا، لازمه واژه [email protected] رو در فیلد جستجوی تلگرام وارد کنین. پس از این کار، پیام خوشامدگویی ربات رو می بینین و می تونین شروع به به کار گیری اون کنین.

فرض کنین که از فرودگاه مهرآباد تهران، راهی شهر مشهد هستین. با شروع به کار گیری ربات شهرهای مبدا براتون به نمایش در میان. تراولنا ۱۳ شهر مهم داخل و بیرون مرز کشور که بیشترین پروازها در اون انجام می شه رو واسه رزرو بلیط با ربات تلگرام خود در نظر گرفته و مابقی رو به سایت خود برگشت داده.

پس از شروع کار با ربات، کافیه شهر مبدا سفر رو انتخاب کنین. در مرحله بعد نوبت به انتخاب مقصد می رسه. با انتخاب مبدا و مقصد، ربات تراولنا به طور هوشمند دیتابیس سایت این سرویس رو جستجو کرده و اطلاعات نزدیک ترین پروازهای ممکن رو در چند تصویر JPEG براتون به نمایش در می آورد.

ربات تراولنا واسه اینکه دقیقا شما رو به نتیجه دلخواه برسونه، به دستورات مشخصی احتیاج داره. مثلا اگه می خواین در تاریخ ۲۰ اردیبهشت یه بلیط یه طرفه از تهران به شیراز رزرو کنین، کافیه اینجور دستوری به اون بدین: تهران شیراز ۲۰/۲٫ حتی این امکان هم براتون جفت و جور شده که بتونین بلیط رفت و برگشت تون رو هم از همین روش رزرو کنین. در این صورت باید به ربات اینجور دستوری بدین: تهران شیراز ۲۰/۲ ۲۵/۲٫

اگه خودتون در سفر تنها نبوده و با خونواده می رید هم می تونین با وارد کردن دستوراتی مثل «۲ بزرگسال» یا «۲ بزرگسال و ۱ کودک» تعداد بلیط رو هم از همین روش مشخص کنین. اگه می خواین که یافته های جستجو مربوط به یه شرکت هواپیمایی به خصوص باشن، می تونین نام اون شرکت رو به ربات داده تا یافته ها رو نسبت به اون فیلتر کنه.

همونطور که گفتیم، یافته ها در چند تصویر JPEG براتون به نمایش در میان. تصویر اول مربوط به قیمت حدودی پروازهای رفت و برگشت به مقصد مورد نظر شماس. اما تصاویر بعدی قیمت بلیط، شرکت هواپیمایی سرویس دهنده، تاریخ و ساعت پرواز مورد نظر رو براتون به نمایش میذاره که کارکرد اونو در اسکرین شاتای بالا به روشنی تماشاگر هستین.

اگه از بین یافته ها به نمایش درآمده یکی رو مناسب دیدید، می تونین روی دکمه رزرو زیر اون اشاره کنین. با این کار به لطف مرورگر درون برنامه ای تلگرام، به صفحه وب پرداخت راهنمایی میشین. در این قسمت هم می تونین تعداد بلیط رو تعیین کرده و هزینه رو به صورت الکترونیکی واریز کنین.

پس از تکمیل مراحل، ربات تراولنا اطلاعات بلیط رو براتون می فرسته تا از اونا بتونین واسه بررسی رزرو خود با پرسنل فرودگاه استفاده کرده و راهی سفرتون شید. بد نیس بدونین که تیم تراولنا واسه آدمایی که از راه ربات به رزرو بلیط اقدام می کنن، یه تخفیف خاص ۲۰ هزار تومانی هم در نظر گرفته.

ربات تراولنا با ارائه این امکانات، رزرو بلیط هواپیما رو به اندازه ای آسون کرده که شاید بتونین در کمتر از پنج دقیقه به مقصودتان برسین. هم اینکه به زودی قابلیتای دیگری مثل جستجو در میان پروازهای سیستمی داخلی و خارجی (و نه پروازهای چارتر)، امکان جستجو و رزرو هتل و حتی پشتیبانی از فرمونای صوتی واسه جستجو هم به ربات تراولنا اضافه می شن.

واسه آدمایی که فرصت جستجو در وبسایتای اینترنتی رو واسه رزرو بلیط نداشته و نمی خوان که فرصت رزرو نزدیک ترین پرواز رو از دست بدن، ربات تلگرام تراولنا می تونه وسیله بسیار کاربردی و مفیدی ظاهر شه. پیشنهاد می کنیم اگه سفری در پیش دارین، واسه رزرو بلیط ربات تراولنا رو امتحان کنین؛ شاید جفت و جور بلیط از این روش اونقدر براتون آسون بود که بتونین روشای دیگه رو از یاد ببرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *