بهینه سازی عناصر صفحه متنی

تموم اقدامات هر وبمستر در سایت در آخر واسه اینه که تعداد کاربران در سایت رو زیاد کنه و در نتیجه ترافیک سایت بالا بره که واسه رسیدن به این هدف وبمستر باید خوب سایت خود رو بهینه سازی کنه. از طرف دیگه گوگل هم همیشه به دنبال اینه که در نتیجه جست و جوی کاربر، بهترین نتیجه رو در اختیار کاربر بذاره به خاطر همین در میان سایتای جور واجور جست و جو می کنه و انا رو به بهترین شکل ممکن ایندکس می کنه تا در زمان سرچ کاربر، خیلی سریع بتونه نتیج رو در اختیار اون بذاره.

تموم اقدامات هر وبمستر در سایت در آخر واسه اینه که تعداد کاربران در سایت رو زیاد کنه و در نتیجه ترافیک سایت بالا بره که واسه رسیدن به این هدف وبمستر باید خوب سایت خود رو بهینه سازی کنه. از طرف دیگه گوگل هم همیشه به دنبال اینه که در نتیجه جست و جوی کاربر، بهترین نتیجه رو در اختیار کاربر بذاره به خاطر همین در میان سایتای جور واجور جست و جو می کنه و انا رو به بهترین شکل ممکن ایندکس می کنه تا در زمان سرچ کاربر، خیلی سریع بتونه نتیج رو در اختیار اون بذاره.

با در نظر گرفتن مطالب فوق، یکی از فعالیتای وبمسترها، بهینه سازی صفحات متنی سایته چون کاربران بیشتر به دنبال این صفحات می رن. واسه این منظور المانای مختلفی هست مثلا:

۱- نشانی هر صفحه باید خیلی کوتاه بوده ولی در عین حال شامل اطلاعات قابل استفاده در مورد صفحه باشه.

۲- از تگ عنوان به درستی در صفحه استفاده کنین.۳- توضیحات متا رو خوب واسه هر صفحه دید کنین.

‫هدف اصلی موتورهای جستجو راهنمایی افراد‬ به محتوای در رابطه به کلمه کلیدی‬ یا عبارت مشخصی که به دنبالش بوده انده.‬ ما میتونیم رابطه صفحه به یه مبحث رو‬ با روند بهینه سازی صفحه تنظیم کنیم.‬ سایت فست سئو‬ تمرکزش بر سئو است‬ و فرض کنین که در تحقیق‬ موتور جستجو ما عزممونو جزم کردیم که‬ میخوایم این صفحه رو واسه عبارت‬‬‬ ‫خدمات سئو بهینه سازی کنیم‬، حال باید به المانهای جور واجور قابل بهینه سازی‬ در این صفحه واسه اون عبارت بپردازیم.‬

المانای بهینه سازی عناصر صفحه متنی

اولین المانی که باید بهینه سازی کنیم آدرسه.‬ نشانی همون مکان صفحه مورد نظر ماست که در‬ نوار نشانی نمایش پیدا میکنه.‬ شما می تونین اون رو فایلی در‬ کامپیوتر تون تصور کنین و مانند راه هر‬ فایلی در کامپیوتر، می تونین چند راه رو دنبال کنین تا یه نشانی خوب و قابل درک و پیدا کردن بسازیم.‬ طول نشانی باید خلاصه ترین حالت ممکن باشه ولی‬ در همون حال باید شامل اطلاعات‬ قابل استفاده ای در مورد صفحه باشه.‬ ممکنه بفهمین که ساختار وب‬ سایت سیستمی از زیر فولدرها رو به کار می بره‬ و این میتونه خوب باشه چون‬ میتونه به بهینه سازی ساختار سایت کمک کنه.‬ شاید مهمتر از اون، این‬ است که شما باید مطمئن شید که عبارت کلمه کلیدی ای‬ در نشانی وجود داشته باشه‬.‬ این توضیحی از صفحه ارائه میکنه‬ و با عبارت کلمه کلیدی مورد نظر شما همخوانی داره‬ هم اینکه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که ما‬ به جای فضای خالی یا خط از خط‫ تیره استفاده می کنیم.‬‬ این موضوع مهمیه و موتورهای‬ جستجو راحت تر میتونن واژگان رو بفهمن.

‬ المان دیگری که باید بررسی کنیم‬‬‬ تگ عنوان متاه و‬ اینجا میخوایم سورس کد صفحه رو ببینیم.‬ اگه شما یه برنامه نویس باشین‬ این بخش براتون آشنا هستش و ا‫گر برنامه نویس نیستین که‬‬ تماشای اون خالی از لطف نیس.‬ به این صورت وقتی که‬ می خواید این آیتمها رو در وب‬ سایت بذارین تصویری از اون دارین.‬ این تگ عنوان خیلی اصیله و هیچ‬ شاخصی از هدف کلمه کلیدی ای این‬ صفحه به موتور جستجو نمیده. تگ عنوان متا یه عنوانه که واسه‬ لیست گزاری یافته های موتور جستجو مورد استفاده قرار میگیره.‬ نه فقط ما می خوایم تا‫ عنوان رو بهینه سازی کنیم‬‬ بلکه موتورای جستجو قالبی از صفجه رو‬ شناسایی کرده و ما تلاش میکنیم‬ تا کاربران رو وقتی که‬ یافته های جستجو رو می بینن ترقیب کنیم.‬ در این نمونه، ما بر این‬ باوریم که نام سایت ممکنه‬ مضمون اصلی صفحه رو برسونه و افراد رو راضی کنه‬ بر یافته های دیگه کلیک کنن‬ ولی عنوان رو زیادتر از اندازه‫ بلند انتخاب نکنین و یا‬‬ اینکه از عبارت کلید واژه ای هدف کم نکنین.‬ یه اصل خوب اینه که‬ همیشه کمتر از ۶۵ کاراکتر استفاده کنین.

‬ تگ متای دیگری که میتونیم استفاده کنیم توضیحات متا است‬. با وجودی که بهینه سازی این‬ تک رتبه گیری در موتور جستجو رو پیشرفت نمیبخشد‬ و بوسیله خیلی از موتورهای جستجوی‬ اصلی و الگوریتم رتبه بندی اونا ندیده گرفته میشه‬ ولی میتونه امتیاز بر اساس کلیک‬ سایت شما رو در موتورای جستجو زیاد کنه‬. دلیل اینه که این تگ‬ گاه ها به عنوانی متنی که در عنوان لیست گزاری‬ یافته های جستجو نمایش پیدا میکنه استفاده میشه.‬ شما باید وقتی رو صرف نوشتن متنهای اجباری کنین که‬‬‬‬‬ موجب میشه مردم بر سایت کلیک‬ کنن و کلیدواژهایی رو در ‫توضیح به کار ببرن‬ که به کاربران کمک میکنه تا‬ بفهمن همون چیزی رو که دنبالش بودن پیدا کردن‬.

بعد باید تگ هدر‬ h1 رو ببینین.‬ این در اصل نشونه گزاری واسه‬ هدلاین قابل مشاهده صفحه بوده‬ و موتورهای جستجو این رو میشناسن.‬ هدف به کار گیری اون اینه‬ که به خوانندگان ایده روشنی از‬ موضوع محتویات بده، چیزی مانند سرتیر روزنامه ها‬. ‬هیچ محدودیت کاراکتری واسه سرتیترها وجود نداره ولی‬ مثل جهان اخبار اگه کوتاه تر باشه به درد بخور تره‬. حالا اگه شما یه موتور جستجو‫ باشین و یه نشانی، عنوان و‬‬ یه هدلاین رو ببینین که همه‬ در مورد سئو باشه‬ تصویری روشنی از موضوع صفحه بدست میارید‬ و حالا ما محتوای اون رو داریم.‬

موضوع مهم در مورد محتوا این‬ است که اول باید واسه مردم بهینه سازی شه بعد واسه موتورهای جستجو. مطمئن شید که محتوای شما نوشته شده تا بتونه‬ با مخاطبین هدفتون به شکل ترقیب کننده رابطه برقرار کنه.‬ تا جایی که به موتورهای جستجو‫ رابطه داشته باشه، هیچ فرمول‬‬ جادویی واسه صفحه ای بی اشکال وجود نداره‬ ولی شما باید به یاد داشته‫ باشین که موتورهای جستجو‬‬ تلاش میکنن که رفتار انسانی رو مثل سازی کنن‬ و تلاش دارن که اول چیزی‬ رو بخونن و موضوع اون رو بفهمن.‬ موتورهای جستجو نه فقط به دنبال‬ کلیدواژهای هدف میشن بلکه‬ تنوعای کلمه کلیدی ای رو هم تشخصی میدن‬. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬ موتورهای جستجو در چینش معناها‬ و روابط موضوعی بین واژه های‬ صفحه میتونن پیچیده باشن، دقیقا مانند آدما.

‬ پس نوشتن محتوا به همون صورتی که واسه آدما مینویسین‬ بهترین راه بهینه سازی واسه این الگوریتم هاس‬ و با وجودی که هیچ قانون‬ سخت و سریعی وجود نداره‬ شما ممکنه از یه قانون‬ کلی واسه اضافه کردن یک تا سه عبارت هدف‬ در متن استفاده کنین که وابسته‬ به طول محتوای شماس.‬ زیادتر از اندازه فکر نکنین و‬ زیادتر از اندازه عمل نکنین.‬

المان آخر بهینه سازی در این صفحه ها تصاویر هستن.‬ ‬ ‫متن title وalt واسه توضیح‬ تصویر اون افراد یا مرورگرها‬ که خود تصویر رو نمیبینه قرار داده شده.‬ هر دو این المانها رو میشه‫ بهینه سازی کرد تا با دقت‬‬ زیادی مضمون تصویر رو توضیح بدن و‬ هم اینکه از عبارت کلمه کلیدی ای مورد‬ نظرمون واسه بهینه سازی پشتیبانی کنه.‬ ‬‬البته، انجام اینکارها تنها قدم‬ ابتدایی رسیدن به یه وضعیت ایده آله‬ ولی نگاهی به صفحات سایت خود بندازید‬ و قبل از اون حتما به‬ تحقیق کلمه کلیدی ای و نقشه بندی عبارتهای هدف خود بپردازید‬. مطمئنانه از سئو سایت بدست اومده غافلگیر میشین‬‬.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست