تعریف کلمه کلیدی

وقتی که سوالی تو ذهن یه آدم پیش میاد، به دنبال پیدا کردن جواب اون بلند میشه. در این راه از همه روش ها واسه پیدا کردن جواب سوالات خود استفاده می کنه. امروزه با گسترش علم و ورود اینترنت به دنیای اطلاعات، خیلی از افراد در همون اول تلاش می کنن به سراغ گوگل برن و جواب سوال خود رو از اون جا جویا شن. اما شما نمی تونین همه سوال خود رو در باکس مربوط به جست و جوی گوگل سرچ کنین چون این طرز سرچ کردن واسه گوگل تعریف شده نیس. بلکه شما باید مهمترین بخش از سوال رو به صورت یه کلمه یا یه عبارت جست و جو کنین تا نتیجه واسه شما ارائه شه. به این کلمات یا عبارت ها، کلمات کلیدی می گن.
گوگل واسه دسته بندی مطالب سایتای جور واجور، از کلمات کلیدی استفاده می کنه و مطالب رو برحسب این کلمات دسته بندی می کنه. با این کار یه نظم خاصی در زمان سرچ کردن مطالب واسه تموم کاربران حاکم باشه و هم اینکه کاربر سریع تر به نتیجه خود دست پیدا میکنه.

‫در این قسمت ما میخوایم‬ به تعریف کلید واژه و چگونگی به کار گیری اون بپردازیم.‬ کلمات کلیدی به عبارت دقیقتر خلاصه ای‬‬‫ از فکر مردم هستن‬. مردم از ایده ها الهام می گیرن و سوالهایی میپرسن. اونا می خوان چیزی یاد بگیرن و در عصر موتورهای جستجو‬ رفتار ما به شکل زیادی تغییر کرده، چون‬ پاسخا در مقابل انگشتان دست ما قرار داره.‬ کلید واژه ها خلاصه ای از افکار‬ مردمه که بر کیبورد پیاده میشه. ‬۹۱% افراد بالغ هر روزه‬ واسه پیدا کردن اطلاعات جستجو میکنن،‬ وقتی که ما اعمال مردم بر اینترنت رو بررسی میکنیم‬ میبینیم که اولین کاری که هر فرد انجام می ده‬ به کار گیری موتور جستجو به عنوان‬ دروازه ای واسه پیدا کردن اطلاعات‬ لازم روزانه اشه‬ در واقع؛ حتی وقتی ما به‬ اعمال دیگه آنلاین افراد نگاه میکنیم‬ اونا از موتور جستجو واسه پیدا‬ کردن این اطلاعات استفاده میکنن.‬ اطلاعاتی مثل سرگرمی، نقشه‬ هواشناسی، بررسیای اجناس یا وضعیت و خبرهای محلی.‬ مردم از موتورهای جستجو به عنوان راهی‬ واسه دسترسی به مقدار زیادی‫ از اطلاعات استفاده میکنن که‬‬‬‬‬‬ به طور گسترده در اینترنت دیده میشه پس کلید واژه ها چه چیزی هستن؟

تعریف کلید واژه یا کلمه کلیدی

کلید واژه ها خلاصه ای از نیازای مردم‬ موقع تایپشان در موتورهای جستجوئه.‬ اونا ایده های مردم هم هستن‬، اونا ممکنه نخوان در مورد‬ اون ایده، عملی بکنن‬ ولی می خوان در موردش بدونن‬. چه جایی واسه شروع جستجو در‬ مورد مسافرت خوبه؟ یا ایده های دکوراسیون یا سوالهایی که روزانه به اونا بر میخوریم‬ در اداره یا خونه که باید جوابشون رو پیدا کنیم. موتورهای جستجو واسه تحقیقات تبدیل به عمل روزمره ما شدن‬‬‬ ‫چه واسه جستجوی یه محصول، یا مسافرت یا حتی‬ مدرسه، موتورهای جستجو اولین جاییه‬ که باید به اون سر بزنین‬‬‬ ‫ولی در آخر، وقتی که ما‬ میخوایم در مورد هر یک‬ از اینا جستجو کنیم واسه به کار گیری‬ کمترین تعداد واژه از عبارتای بهینه استفاده میکنیم‬ تا به بیشترین مقدار اطلاعات برسیم‬ و به این صورت ما باید‬ بیاموزیم که چه کلیدواژهایی،‬ عبارتهایی که مردم استفاده میکنن رو‬ منطبق میسازد تا به جواب مورد نظرشون برسانیمشان‬.

ما میخوایم اطلاعات، اجناس و هدفی که به دنبالش هستن رو‬ براساس اطلاعات محدودی که با تایپ در باکس جستجو‬ به ما میدهن برآورده کنیم. ما هم اینکه میخوایم مفاهیم کلمه کلیدی ای رو هم پیشرفت بخشیم.‬ درک ساده اون چون با یه واژه شروع میکنن‬ معناهای مختلفی میتونه داشته باشه و‬ میتونه منظورشون بالاتر از یه واژه باشه‬ پس چیجوری باید تعیین کنیم که‬ چیجوری از سایت استفاده میکنن؟‬ چیجوری تعیین کنیم که کدوم واژه ها‬ براشون اهمیت داره؟‬ و وقتی که ما رفتار اونا رو بر اساس‬ عبارت کلمه کلیدی ای که در‬ موتور جستجو تایپ کردن درک میکنیم‬‬‬ شانس بهتری واسه رابطه برقرار کردن‬ با اونا و رسیدن به هدف پایانی داریم‬ و به این صورت قادر به‬ ساختن کار و کاسبی هستیم‬.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست