تفاوت SEO و SEM

در مورد کار و کاسبی های اینترنتی و یا معرفی مشاغل و اجناس در اینترنت، وبمسترها باید فعالیتای سایت خود رو از دو دید دنبال کنن:در مورد کار و کاسبی های اینترنتی و یا معرفی مشاغل و اجناس در اینترنت، وبمسترها باید فعالیتای سایت خود رو از دو دید دنبال کنن:

۱- فعالیتا مربوط به SEO : منظور از SEO ، مجموعه فعالیت هاییه که وبمستر به خاطر خود انجام میده تا رتبه سایت رو در گوگل زیاد کنه و در نتیجه جست و جوی کاربران، سایت اول در گزینه اول گوگل قرار گیرد.

۲- فعالیتای مربوط به SEM : SEM که مخفف Search Engine Marketingه، به معنی بازاریابی موتورهای جست و جوئه. در این قسمت، وبمستر تلاش می کنه که ترافیک سایت خود رو واسه از راه موتورهای جست و جو واسه افزایش فروش بالا می بره. جالبه بدونین که SEM ، از دو بخش SEO و PPC تشکیل شده. SEO همون است که بیشتر فعالیتای مربوط به مجانیه و PPC مربوط به فعالیتایی می شه که منتهی به خرید تبلیغات می شه. این واژه مخفف Pay-Per-Clickه یعنی پرداخت هزینه تبلیغ به ازای هر کلیک.

SEO مخفف Search Engine Optimization و SEM مخفف Search Engine Marketing هر دو از زیر مجموعه های بازاریابی اینترنتی هستن. اهمیت به کار گیری این دو معنی به دلیل اینه که برابر آمارها بیشتر از ۹۰% کاربران یافته های جستجوهای خود رو در صفحه اول پیدا میکنن و حتی سه نتیجه ابتدایی بسیار مهم هستن. SEM یا همون بازاریابی موتورهای جستجو، واژه گسترده تری نسبت به سئو است.
سئو با تنظیم و بازنویسی محتوای وب سایتا واسه رسیدن به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو و یا به صورت پرداخت کلیکی (Pay Per Click) به SEM ختم می شه. سئو نسبت به SEM تضمین طولانی تری واسه ثبات رتبه سایت داره. چراکه SEM ترافیک لحظه ای خوبی رو متناسب با بودجه پرداختی شما به سمت سایت هدایت می کنه ولی سئو روشی پایدار و استاندارده که منتهی به تغییرات در طراحی وب می شه. یادتون باشه سئو سایت می تونه در برگیرنده موارد بسیار دیگری باشه.

کارایی که در SEM انجام می شه

۱- به کار گیری کلمات کلیدی مناسب
۲- بررسی رقبا برابر با وضعیت فعلی سایت
۳- اصلاح در ساختار سایت
۴- بهینه سازی پارامترهای جور واجور سایت
۵- معرفی سایت به موتورهای جستجو
۶- افزایش پیوندهای سایت
۷- شرکت در برنامه های PFI
۸- تحلیل آمار سایت
۹- بالابردن رتبه سایت
۱۰- انتخاب موتورهای جستجو جور واجور و سرمایه گذاری در اونا
۱۱-بهینه سازی اخبار مربوط به سایت

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست