تندر ۹۰ پلاس ایران خودرو معرفی شد؛ جراحی زیبایی روی زشت ترین محصول رنو

سال هاست که ایران خودرو می خواد فیس لیفتی از تندر ۹۰ رو راهی بازار کنه، آخرسر این آرزو رنگ واقعیت به خود گرفته اما تندر ۹۰ فیس لیفت در ادامه راه پژو ۲۰۶ پلاس (پژو ۲۰۷) و دنا پلاس، تندر ۹۰ پلاس نامگذاری شده.

این پروژه همونطور که از اسمش پیدا هستش نسخه پیشرفت یافته از تندر ۹۰ه که در واقع فیس لیفت چند سال پیش رنو (داچیا) واسه داچیا لوگان (تندر ۹۰) حساب می شه.

تندر ۹۰ پلاس (فیس لیفت رنو) در کنار تندر ۹۰ فیس لیفت پارس خودرو (سمت چپ)

فارغ از تفاوتای ظاهری پیشرفت سطح لوازم تندر ۹۰ پلاس مطرح بوده است که با در نظر گرفتن سطح لوازم تندر ۹۰، که مدلای ۹۵ فول اپشن اون حتی از سنسور دنده عقب هم بی بهره بودن، لازم و نیاز به نظر می رسه.

داشبورد نمونه قدیمی (در حال تولید) تندر ۹۰

 

داشبورد و تو دری مدل فیس لیفت تندر ۹۰ (تندر ۹۰ پلاس) که مشابه رنو ساندرو به نظر می رسه.

البته تندر ۹۰ و تندر ۹۰ پلاس جز دسته از خودروایی هستن که رضایت نسبی مشتریان خود رو در ابعاد جورواجور فنی در سطح بین المللی جلب کردن و دست کم کیفیت فنی تندر ۹۰ در مقایسه با بقیه تولیدات نازل خودروسازان داخلی قبول کردنیه.

ایران خودرو هم واسه موندگاری بخشیدن به رضایت مشتریان خود، با مشارکت و تایید رنو، هر دو نوع جعبه دنده دستی و خودکار اون تولید می کنه.

این مدل به وسیله خود ایران خودرو طراحی نشده، بلکه طرحیه که به وسیله خود رنو در اخرین سری از تندر ۹۰ استفاده شده بود.

تغییرات بیرون تندر ۹۰ پلاس نسبت به تندر ۹۰ معمولی عبارتند از: عوض شدن چراغای جلو و عقب، تغییر طرح سپرای جلو و عقب  خودرو و هم رنگ شدن اونا با بدنه، بزرگتر شدن آیینهای جانبی و هم رنگ شدن اونا، عوض شدن درب صندوق عقب و اضافه شدن یه نوار کرومی به پایین اون، هم رنگ شدن زها و دستگیرها با رنگ بدنه، مخفی شدن قلاب یدک کش سپر عقب، مه شکن جدید مخصوص عقب خودرو و هم اینکه اضافه شدن دو شب رنگ روی سپر عقب.

32f34me4802c9hq1jnh_crop_600x400

بیشتر تغییرات همرنگی قطعات اون با بدنه خودرو بوده که ظاهری یه دست تر و زیباتری داره.

در بخش تغییرات طراحی داخلی تندر ۹۰ پلاس هم تغییرات شامل موارد زیر می شه: تغییر رنگ تودوزی داشبورد از طوسی به مشکی، داشبورد و رودریای جدید، تیکهای دکوری کروم رنگ، فرمون جدید با آرم کروم رنگ شرکت رنو، روکش صندلی جدید، تکیه گاه سر واسه صندلیای عقبه.

لوازم رفاهی و آپشنای تندر ۹۰ پلاس هم شامل ضبط با توانایی هندزفری موبایل، شیفتر مخصوص کنترل ضبط و هندزفری موبایل در پشت فرمون می شه.

هم اینکه تاریخ پیش فروش تندر ۹۰ پلاس از ۱۱ بهمن لغایت ۳۰ بهمن تعیین شده و به نظر می رسه این مدل در حدود ۱ الی ۲ میلیون تومن گرون تر از تندر ۹۰ معمولی عرضه شه که مثل همیشه از غیر مساوی بودن قیمت گذاری خودروسازان داخلی حکایت داره.