تگ عنوان یا Heading tag و روش های انتخاب آن برای یک مقاله

تگ عنوان یا Heading tag و روش های انتخاب آن برای یک مقاله

در وقتی که شما به عنوان یه وبمستر می خواید که به خود بپردازید، پیشنهاد می شه که اول به سراغ مسائل مهم که تاثیر بیشتری روی رتبه بندی سایت شما دارن برید و مسائل جنبی رو به پس از اونا بندازین. در این زمنیه، انتخاب عناوین مناسب واسه محتوای هر صفحه، یکی از  مهمترین گزینه های موثر بر بهینه شدن سایت شما هستش.

گاه ها دیده می شه که یه سایت، بر خلاف این که مطالب بسیار مفیدی رو ارائه می کنه، ولی بازدید اونا کمه و پس از بررسی میفهمن که دلیل این اینه که عنوان انتخابی اونا با عناوینی که گوگل در رده بهترینا قرار میده، همخوانی نداره. البته گوگل این توانایی رو داره که وقتی که میفهمه مطالب شما واقعا عالیه ولی عنوان مناسب ندارن، یه عنوان مناسب واسه انا انتخاب کنه. پس شما حالا متوجه مهم بودن این موضوع گشته اید.

معرفی تگ عنوان

وقتی که شما یه مطلب نوشتن می کنین، باید یه عنوان مناسب واسه اون انتخاب کنین. این عنوان در واقع نشون دهنده کیفیت و ارزش متن شما هستش به خاطر همین تگ H ، به ۶ رتبه از ۶-۱ دسته بندی می شه. تگ  H1 نشون دهنده بیشترین ارزش  و تگ H6 نشون دهنده کمترین ارزش واسه متنه. حال این سوال پیش میاد که از هر کدوم از این تگا، چیجوری باید استفاده کرد.

آموزش انتخاب تگ عنوان واسه مقاله

هر متنی که شما به عنوان محتوای سایت نوشتن می کنین، از نظر عنوان، قسمتای مختلفی داره که هر کدوم از انا ارزش متفاوتی دارن. بیشترین ارزش همیشه به عنوان اصلی مطلب اختصاص پیدا میکنه بنابر این انتخاب عنوان اصلی اهمیت بیشتری داره. در جدول زیر، ما عناوین جور واجور رو دسته بندی کرده و تگ مناسب هر یک رو میگیم:

 

تگ عنوان کاربرد مناسب اون
H1 عنوان اصلی مقاله
H2 عناوین داخلی مقاله
H3 زیر عنوانای داخلی مقاله
H4 عنوان نظرات کاربران
H5 عنوان منوهای سایت
H6 عنوان فوتر سایت (footer)

 

نکته :

در به کار گیری بعضی از تگای عنوان، محدودیت هست مثلا استفاده بیشتر از تگ H1 تو یه صفحه، شما رو به خطر نزدیک می کنه چون از این تگ در هر صفحه فقط باید یه بار استفاده کرد. تگای ۶-۴ رو بدون هیچ گونه محدودیتی می تونین به کار ببرین. تگ H3 بیشترین حد تا ۶ بار و تگ H2 تا بیشترین حد ۵ بار استفاده می شه.

حتما بخونین :

  • ویژگیای بازاریابی اینترنتی
  • روشای سئو سایت حرفه ای
  • پیج رنک و اهمیت اون در سئو
  • نوشتن تگ عنوان
  • ایده هایی واسه تولید محتوا
تگ عنوان یا Heading tag
  • تگ عنوان یا Heading tag و روشای انتخاب اون واسه یه مقاله

۵

خلاصه

تگ عنوان یا Heading tag و روشای انتخاب اون واسه یه مقاله !! وقتی که شما یه مطلب نوشتن می کنین، باید یه عنوان مناسب واسه اون انتخاب کنین

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *