جریان الگوریتم هسته ای چیست؟

جریان الگوریتم هسته ای چیست؟

گوگل توضیح میده: جریان الگوریتم هسته ای چیه؟
واسه اینکه بتونیم از الگوریتم هسته ای استفاده کنیم، این الگوریتم باید به اندازه کافی مقاوم باشه که خودش به تنهایی و بدون هیچ نگرانی در مورد اینکه روزی به درستی کار نمیکنه، کار کنه.

هفته گذشته در اخبار سئو پخش شد که الگوریتم پاندا بخشی از الگوریتم رنک دهنده هسته گوگله و سوالهایی رو واسه کارشناسان سئو درست کرد. حالا، گوگل اطلاعات زیادی رو درباره اون منتشر کرد و اعلام کرد که الگوریتم به اندازه کافی مقاومه که احتیاجی به تغییرات در آینده نداشته باشه و با کمترین نیروی انسانی می تونه به طور خودکار کار کنه.
تو یه سوال و پاسخی، آندره لیپاتسو از طرف گوگل، وقتی رو به توضیح سردرگمیای دور الگوریتم core یا هسته ای اختصاص میده. اون توضیح میده که به چه دلیل بعضی وقتا تعریف و فهم به روزرسانیای جدید گوگل سخت می شه!
ایشون معنی “بخشی ازهسته بودن” رو توضیح میده:
این الگوریتم کمتر به کاربرد داشتن ربط داره، به این معنا که شاید با گذشت زمان تغییر نمیکنه و بیشتر درباره درک ما از اون هستش. هنوز باید فکر کنیم که یه الگوریتم آزمایشیه؟ موقتیه؟ و نمی دونیم تا چه مدت دووم بیاره؟ یا مانند پیج رنکه؟ بله، این الگوریتم بخشی از اون هستش و همیشه هستش، دست کم در آینده قابل پیش بینی و بعدا هم بخشی از الگوریتم می مونه.
اون هم اینکه گفت که گری ایلیز با روش قیاس در این رابطه در گوگل پلاس توضیح داده که:
فکر کنم این موضوع بدترین بحث چند روز گذشته بوده. اما واسه درک بهتر، موتور یه ماشین رو در نظر بگیرین. در گذشته ها استارت ماشینی نبود و راننده مجبور بود جلوی ماشین بره و از ابزارهایی استفاده کنه تا موتور رو به راه بندازه. امروزه همه در هر موتوری استارت داریم. این مسئله رایج تر شده اما از پایه چیزی عوض نشده.
واسه یه کاربر یا حتی یه وبمستر اصلا نباید مهم باشه که چه عواملی به کجا متعلق هستن، به طور کامل بی ربطه و واسه همینه که به نظرم مردم باید کمتر به این مسائل باحال اهمیت بدن.
آندره لیپاتسو منظور گری رو اینجا توضیح میده و اینکه پاندا الان بخشی از الگوریتم رنک دهنده هسته س. معنی حرفه های اون اینه که گوگل نمی خواد بیشتر از این درباره چگونگی کارکرد اون توضیحی دهد. تحت بررسی و آزمایش قرار گرفته، به درستی کار می کنه و بدون نگرانی به خودی خود می تونه کار کنه.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست
Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *