دانلود پایانامه ارشد با عنوان : بررسی تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران۹۲

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

کوپر و ساواف در این موسسه به پژوهش جهانی در این زمینه پرداختند و بدین وسیله سازمان جدیدی به نام ((صنایع دانش پیشرفته )) تاسیس کردند . در نهایت اولین طرح مربوط به هوش هیجانی که از لحاظ آماری و معیار سنجی معتبر می باشد ، توسط چهار تن از صاحبنظران این حوزه به نامهای کوپر ، ساواف ، اوریولی[۱]  و دکتر تروکی [۲] ارائه گردید.

در سال ۱۹۹۰ جان مایر و پیتر سالووی با مطالعه پژوهشهای قبلی دریافتند که بعضی از افراد در شناخت احساسات خود و دیگران و حل معضلات احساسی و هیجانی توانمندترند (هین ، ۲۰۰۴) آنها به همراه دی پائلو [۳] اولین تست اندازه گیری هوش هیجانی را ارائه کردند.

بار-آن (۱۹۹۰) در جهت ساختن ابزار اندازه گیری هوش هیجانی پژوهشهایی انجام داد . وی که افتخار دارد واژه ضریب هوشی هیجانی [۴] را به نام خود ثبت نماید پس از سالها مطالعه توانست ابزاری را جهت ارزیابی و اندازه گیری هوش هیجانی تهیه کند که در نوع خود کارآمد                می باشد.مطالعات وی در حوزه مدل ترکیبی که در آن هوش هیجانی ، ترکیبی از صفات و    مشخصه های تشخیصی قلمداد می گردد قرار می گیرد(ترابی ، ۱۳۸۲)

بشر نه منطق صرف و نه احساس و هیجان صرف ، بلکه ترکیبی از هر دو می باشد.توانایی شخصی برای سازگاری و چالش در زندگی به عملکرد منسجم قابلیتهای هیجانی و منطقی وی بستگی دارد.

 

بطور اختصار فعالیتهای انجام شده در زمینه هوش هیجانی از سال ۱۹۰۰ تاکنون را می توان به پنج دوره تقسیم نمود :

جدول ۲-۱: هوش هیجانی در زندگی روزمره (سیاروچی و دیگران،۱۳۸۳ : ۲۵)

 

دورهفعالیتهای انجام شده در زمینه هوش هیجانی

[۱]-Orioli

[۲]-Trocki

[۳]-Di Paolo

[۴]-Emotional Intelligence Quotient

 مطالعه تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد:مطالعه تاثیر هوش عاطفی بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران