دانلود پایانامه : بررسی تاثیر هوش اخلاقی مدیران بر وفاداری مشتریان با تبیین نقش هوشمندی رقابتی (مطالعه موردی مشتریان بانکهای دولتی خصوصی شده شهرایلام)۹۴

دانلود پایانامه : بررسی تاثیر هوش اخلاقی مدیران بر وفاداری مشتریان با تبیین نقش هوشمندی رقابتی (مطالعه موردی مشتریان بانکهای دولتی خصوصی شده شهرایلام)۹۴

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر هوش اخلاقی مدیران بر وفاداری مشتریان با تبیین تأثیر هوشمندی رقابتی (مطالعه موردی مشتریان بانکهای دولتی خصوصی شده شهرایلام)

تکه ای از متن پایان نامه :

۲

پیامبر (ص) می‌فرماید: ” متانت، هدایت، نیکوکاری، پارسایی، کامیابی، میانه‌روی در راهپیمایی، میانه‌روی در امور زندگی، راستی، بزرگواری و شناختن دین خدا، این همه در سایه هوشیاری نصیب خردمند می‌گردد؛ پس خوشا به حال آنکه بر اساس برنامه درست گام برمی‌دارد” (حرانی ۱۳۸۵ ، ۳۱).

همچنین می‌فرماید: ” ای علی! سه چیز می باشد که اگر در کسی نباشد کارش سرانجام نگیرد: پرهیزی که او را از مصیبت خدا باز دارد، دانشی که او را از نادانی شخص کم خرد برهاند و عقلی که به وسیله آن با مردم رفتار لطف آمیز و مدارا نماید”  (حرانی ۱۳۸۵ ، ۱۵).

امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر می‌فرماید: ” کاملا هوشیار باش که هنگام پیشنهاد صلح به دشمن نزدیک نشوی و بی‌احتیاطی نکن”  (حرانی ۱۳۸۵ ، ۳۱).

همچنین می‌فرماید ” نامه‌های محرمانه و خصوصی خود را که در آن تدبیرها و اسرار حکومتی درج شده، به دست کسی بسپار که شخصی صاحب‌نظر، خیرخواه و باهوش به شمار می‌آید”  (حرانی ۱۳۸۵ ، ۲۲۹).

  1. خودکنترلی

خودکنترلی در قرآن بیشتر با واژه تقوی و خودداری از هوای نفس مطرح شده می باشد. برای مثال، در سوره‌های زیر ” تعاونوا علی البر و التقوی و لا تعانوا علی الاثم و العدوان و اتقوا الله ان الله شدید العقاب؛ در نیکوکاری و پرهیزکاری با یکدیگر همکاری کنید و در گناه و تعدی همکاری نکنید و از خدا پروا کنید که سخت کیفر می باشد” (مائده،۲).

” تزودوا فان خیر زاد التقوی؛ و توشه بگیر که بهترین توشه، تقوی می باشد” (بقره،۱۹۷).

” ادفع بالتی هی احسن السیئه نحن اعلم بما یصنعون؛ ای رسول ما! تو آزار و بدی‌های امت را به آن چیز که نیکوتر می باشد، دفع کن. ما جزای گفتار آنها را بهتر می‌دانیم” (مومنون،۹۶).

دستاوردهای خویشتن‌داری از منظر پیامبر اکرم (ص) موارد زیر می باشد:

” دستاوردهای خویشتن‌داری (خودکنترلی)، خیراندیشی، فروتنی، پرهیزکاری، توبه، فهم، ادب، نیکی کردن، دوست یابی، خردمندی و خوش برخوردی می باشد. این همه در سایه خویشتن‌داری نصیب خردمند می‌گردد. پس خوشا بر آنکه او را مولایش به خویشتن‌داری گرامی داشت” (حرانی ۱۳۸۵، ص ۱۵۰).

امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر، هنگامی که او را به فرمانروایی مصر و توابع آن گماشت، فرمود: ” او را امر می‌نمایم به تقوای الهی و مقدم داشتن طاعت خدا بر دیگر کارها” (حرانی ۱۳۸۵، ص ۲۰۷).

 مطالعه تاثیر هوش اخلاقی مدیران بر وفاداری مشتریان با تبیین تأثیر هوشمندی رقابتی (مطالعه موردی مشتریان بانکهای دولتی خصوصی شده شهرایلام)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:مطالعه تاثیر هوش اخلاقی مدیران بر وفاداری مشتریان با تبیین تأثیر هوشمندی رقابتی (مطالعه موردی: مشتریان بانکهای دولتی خصوصی شده شهرایلام)

Share