درباره فروم ها یا انجمن های اینترنتی چه می دانید

افراد در مشاغل جور واجور، واسه این که بیشتر بتونن با جنبه های جور واجور و مطالب به روز مربوط به کار و کاسبی خود آشنا شن، دور هم جمع می شن و به بحث و رد و بدل کردن نظر می پردازن که به این اجتماع، انجمن می گن. جالبه بدونین که این انجمن، در دنیای مجازی هم هست

انجمنای مجازی چیه

منظور از یا انجمنای مجازی، سایت هاییه که در اونجا، کاربران و وبمسترها به گفت و گو می پردازن. در این سایتا، آدمایی که عضو هستن، سوالت خود رو مطرح می کنن و کارشناسان در اون زمینه، جواب سوالات رو ارائه می کنن. حتی بحث روی بعضی از مطالب میان کاربران و وبمسترها هم صورت میگیره. وقتی که شما به سوالاتی که در مورد کار و کاسبی شما هستش جواب می دید، به این روش اندازه مهارتای خود رو نشون می دید و کم کم در میان هم صنفان و کابران، معروفیت پیدا می کنین. این کار باعث می شه که کاربران به سمت سایت شما جذب شن.

ویژگیای انجمنا

انجمنا، یکی از امکاناتیه که نه فقط در دنیای واقعی هست بلکه در دنیای مجازی هم دیده می شه و بنابر این این دو با هم تفاوتایی دارن. کلا ویژگیای فروما که بعضی از اونا با ویژگیای انجمنای واقعی همخوانی داره عبارتند از:

۱-    انجمنا امکان سوال و جواب میان افراد جور واجور رو جفت و جور می کنه.

۲-    در انجمنا، طرحایی پیشرفت پیدا می کنن که نه فقط می تونه در بهبود شرایط رفاهی و حقوقی اعضای انجام موثر باشن بلکه پشتیبانی از نهادهای جور واجور رو به سمت خود جلب کرده و دلیل پشتیبانی از طرحا می شه.

۳-    یکی از کارایی که در انجمنا صورت میگیره، آموزشای منظمه که دلیل جذب افراد جدید می شه.

۴-    امکان بحث درمورد مشاغل و اجناس جور واجور در انجمنا هست و باعث می شه افراد با آخرین تحولات مربوط به یه حرف آشنا شن.

تفاوتای انجمنای اینترنتی با انجمنای واقعی

۱-    برتری فروما یا انجمنای اینترنتی نسبت به انجمنای واقعی، اینه که سوالاتی که بوسیله افراد مطرح می شه همراه با پاسخای اون، در قسمت بایگانی قرار میگیره و اگه افراد جدیدی وارد انجمن شن، می تونن سراغ این سوالات رفته و جواب بعضی از سوالات خود رو اون قسمت پیدا کنن.

۲-    تعداد آدمایی که در انجمنای اینترنتی عضو هستن به مراتب چندین برابر انجمنای واقعیه و این هم یه برتری واسه فروم هایه.

۳-    در انجمنای مجازی، محدودیت مکانی وجود نداره و افراد در هر منطقه جغرافیایی، می تونن در این انجمنا عضو شن ولی در انجمنای واقعی، یه مکان فیزیکی هست و افراد واسه اون منطقه می تونن در اون عضو شن.

 

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست