معرفی اتاقک؛ اپلیکیشن اجاره محل اقامت برای مسافرت‌ها

به لطف اپلیکیشنا، این روزا دیگه رزرو محل اقامت واسه سفر کار سختی نیس. همین حالا که به استورهای داخلی سر بزنین با طیف خیلی از نرم افزارهای رزرو محل اقامت روبرو میشین؛ از اپلیکیشنای رزرو هتل و ویلا گرفته تا مواردی که خونه های کوچیک دهاتی یا به اصطلاح اقامتگاه های بوم گردی رو به شما پیشنهاد میدن. اتاقک که امروز معرفی می کنیم تلاش کرده تا شکلای جور واجور محل اقامت در شهرهای جور واجور کشور رو پوشش بده.

صاحبان اقامتگاه در بیشتر از ۲۳۰ شهر و روستای ایران می تونن با ساخت حساب کاربری در این اپلیکیشن، به طور آنلاین محل اقامت رو به مسافران اجاره داده و از این روش درآمدزایی داشته باشن. قبل از پرداخت به امکانات اپلیکیشن، باید بدونین که اتاقک به دو روش در اختیار کاربران قرار میگیره: اپلیکیشن موبایل و نسخه تحت وب که ما در این مقاله به اپلیکیشن اندروید این سرویس می پردازیم.

اتاقک رابط کاربری ساده و آشنایی داره. یه منوی اصلی که آخرین پیشنهادات و دسته بندیا داخلش قرار گرفته و در بالاترین قسمت، تماشاگر فیلد جستجو هستین. محیط کاربری بسیار ساده س! و همین می تونه به عنوان یه مزیت مطرح شه. چون که هرکی می تونه بدون نیاز به راهنمایی، خیلی سریع به کارکرد اون عادت کنه. اما از طرف دیگه همین سادگی زیادتر از اندازه باعث شده که دست کم در قیاس با رقبای داخلی، اتاقک رابط کاربری خیلی پخته ای نداشته باشه.

اما در مورد اپلیکیشنای رزرو محل اقامت، این کاربرده که به ظاهر ارجحیت داره و با فرض ارتقای رابط کاربری در به روزرسانیای آینده میشه گفت که اتاقک در کار رزرو جا کار خود رو به درستی انجام میده. به غیر از گزینه جستجو (که شهرها و روستاها رو واسه پیدا کردن اقامتگاه می شه) تیم پیشرفت دهنده در منوی خونگی اپ دسته پرطرفدار یا مواردی که تخفیفای خاص دارن رو براتون یه جا جمع آوری کردن.

مثلا با انتخاب دسته اتاقکای تخفیف دار، می تونین محلای موجود رو براساس سه فیلتر جدا از هم و هم اینکه موقعیت روی نقشه جستجو کنین. فیلترهای جستجوی اتاقک تعداد نفرات، نوع اقامتگاه (هتل، ویلا، اقامتگاه دهاتی و عشایری و …) و محدوده قیمتی واسه یه شب رو شامل می شن. تعداد این فیلترها زیاد نیس، و امکان جستجو براساس امکانات (مثل کولر، یخچال، تلویزیون و …) هنوز در اون وجود نداره. اما شاید با همین سه مورد هم بتونین به اقامتگاه ایده آل تون در سراسر کشور برسین.

اتاقک امکان جستجوی اقامتگاه از روی نقشه رو هم به شما میده. حتی آیکنی واسه برگشت مستقیم به گوگل مپس در نظر گرفته شده که بتونین محل اقامتگاه روی نقشه رو دقیق تر آزمایش کنین. با پیدا کردن محل دلخواه، جهت رزرو باید به پروفایل مخصوص هر کدوم مراجعه کنین. در این بخش اطلاعات کافی در مورد امکانات اقامتگاه، تصاویر مربوطه، قیمت، امتیاز کاربران به محل و قوانین صاحبخانه رو مشاهده می کنین که در اراده کردن واسه انتخاب جا نقش مهمی دارن.

از همین صفحه می تونین واسه رزرو محل اقامت کنین که به آسونی و با پرداخت الکترونیکی انجام میشه. حتی امکان به کار گیری کدهای تخفیف رو هم دارین که از امتیازات به کار گیری اتاقک عوضش مراجعه حضوری به محل حساب می شه. اگه در اپلیکیشن پروفایل کاربری داشته باشین، می تونین اقامتگاه های دلخواهتون رو به فهرست علاقه مندیا اضافه کنین اما عجیب اینجاس که هنوز هیچ آیکنی واسه اشتراک گذاری اقامتگاه ها وجود نداره.

اما با جدا از کمبودهای رو در امکانات فنی اپ (که با امید به اینکه با به روزرسانی برطرف شن)، اتاقک فایده هایی داره که می تونه آینده خوبی براش رقم بزنه. به غیر از جمع آوری نوعای جورواجور اقامتگاه که عموما به صرفه و اقتصادی هستن، اتاقک مستقیما زیر نظر سازمان گردشگری و با دریافت مجوز رسمی از این نهاد فعالیت می کنه. این موضوع باعث شده که مسئولان اتاقک شخصا به کنترل کیفی اقامتگاه ها بپردازند تا کاربران سفری امن و مطمئن رو تجربه کنن.

در کل میشه گفت که اپلیکیشن اتاقک هم از نظر آسون کردن رزرو محل اقامت واسه سفرهای اقتصادی و هم از دید گسترش گردشگری، وسیله بسیار به درد بخور و موثریه. مطمئنا با تکمیل امکانات فعلی و افزایش جمعیت کاربران اپ، کارکرد بهتری از اونو در آینده تماشاگر هستیم. نسخه اندروید اپلیکیشن اتاقک رو می تونین همین حالا از گوگل پلی و کافه بازار دانلود کنین.

اتاقک

  • اتاقک
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: اتاقک
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲٫۹ مگابایت

دانلود