مهره مار

مهره مار

مهره مار از دیرباز تا کنون مورد توجه و استقبال مردم و قومیت های مختلف قرار گرفته است. بطوری که شنیده ها حاکی از آن است که در زمان های گذشته اقوام مختلف و برخی از پادشان برای موفقیت درامورات خود و حکمرانی از مهره مار استفاده می کردند. دلیل روی آوردن به مهره مار اصل این بود که از خواص فوق العاده آن بهرمند شوند.

با گذشت زمان افراد زیادی در پی یافتن این سنگ گرانبها به جستجو پرداختند تا به واسطه ی قدرت خارق العاده آن بتوانند به خواسته و نیازهای خود برسند.

به مرور زمان خواص مهره مار باعث شد که این سنگ در دسته سنگهای گرانبها و پرخاصیت قرار گیرد. در نتیجه مهره مار با محبوبیتی که برای خود کسب کرد توانست طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کند.

دلیل این محبوبیت این است که قدرت مغناطیسی و جذب مهره مار نسبت به سایر سنگهای انرژی زا بسیار بیشتر و پر قدرت است و میتواند انرژی های مثبت بیشتری را جذب کند و به صاحب مهره مار انتقال دهد. تاثیرات مهره مار از اولین هفته های استفاده شروع به کار می کند و ماندگاری خواص مهره مار مادام العمر می باشد.

انواع نژادهای مهره مار اصل

اولین محبوبیت این محصول در کشور هندوستان پدیدار شد. امروزه کشور هندوستان و جزایر اطراف آن به دلیل دارا بودن گونه های مختلف مار ها از جمله مار شاه کبری (King Cobra) ، دابویا (Daboia Russelii) ، افعی (Eurasian Vipers) ، پیتون (Python) و  … توانسته که بخش اعظمی از مهره مارهای اصل را در دنیا به خود اختصاص دهد.

بهترین نژاد های مهره مار اصل

از برترین نژاد های مهره مارمی توان به مهره مار افعی – مهره مار هندی شاه کبری – مهره مار دابویا هندی و مهره مار مامبای سیاه اشاره کرد. که در این میان با توجه به تجارب گذشته می توان مهره مار شاه کبری و دابویا  و مامبای سیاه را در اولویت اصلی قرار داد.

در حالت کلی با توجه به میدان مغناطیسی موجود در مهره ها بهترین نژاد هایی که قدرت مغناطیسی بالایی دارند شامل مهره مار مامبای سیاه و مهره مار دابویا هندی می شود.

کاربردهای گوناگون مارها

این مهره ها در آمیزش های فصلی مار ها بدست می آیند. افرادی زیادی در هند به کار مارگیری مشغول هستند و با بهره گرفتن از تجربه دیرینه خود در این زمینه اقدام به جمع آوری مهره مار می کنند.

شغل اصلی این افراد مارگیری می باشد که علاوه بر در آوردن مهره مار از پوست مار و روغن مار و … در سایر موارد استفاده می کنند.

آیا مهره مار حقیقت دارد؟

احتمالا شما نیز از بزرگان خود ( پدربزرگ و مادر بزرگ) حرف هایی در مورد مهره مار شنیده باشید. و یا مهره ماری برای شما به ارث رسیده باشد که مشتاق باشید در مورد آن بیشتر بدانید.

در زمان های قدیم تعداد انگشت شماری از افراد بودند که مهره مار را بسختی بدست می آوردند و حاضر نبودند مهره های خود را به هر قیمتی بفروشند لذا این طرز فکر نیز کماکان بین اقشار مختلف در جامعه حکم فرما است.

تشخیص اصالت مهره مار اصل

بیشترافراد بر این باور هستند که  مهره مار براحتی پیدا نمی شود و اگر کسی بتواند آن را بدست آورد باید پول زیادی بایت آن پرداخت کند.( این موضوع به قدری ریشه انداخته که متاسفانه برخی از فروشنده ها از قیمت های چند میلیونی برای مهره مار اصل صحبت می کنند.)

بله شاید علت این موضوع در گذشته این بوده است که بدلیل کمبود ارتباطات و نبود امکانات ارتباطی سریع، فردی که مهره ماری تهیه می کرد حاضر نبود به قیمت پایینی بفروشد و شاید هم چون این مهره ها دست به دست می شد هر کسی به نوبه خود سود کلانی روی مهره ها می کشید

از این رو قیمت مهره مار بسیار بیشتر از قیمت واقعی خود بفروش می رسید. و امروزه شاهد این هستیم که متاسفانه برخی از فروشندگان با سودجویی اقدام به فروش مهره مار به قیمت های بسیار بالایی می نمایند.

این در حالی است چون سنگ های با ارزش همچین مهره مار قیمت واحدی نداردند این موضوع باعث شده تا فرصت طلبی در این زمینه ایجاد شود.

برای اطلاع از واقعیت این موضوع پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید تا حقیقت برایتان آشکار شود.

بررسی کلی مهره ی مار اصل

در این مقاله قصد داریم تا به خواص مهره مار و حرف و حدیث هایی که در مورد آن وجود دارد بپردازیم تا بتوانیم با بهره گرفتن از تجربه چندین ساله و با استناد به علم سنگ شناسی اطلاعات مفیدی در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

سعی بر این داریم تا مطالب را بصورت تیترهای جداگانه و بصورت عامیانه بیان کنیم تا درک مطلب برایتان آسان بوده و بتوانید از مطالب ارائه شده بهره کافی را ببرید.

در ادامه به بررسی و پاسخ به سوال هایی که ذهن اکثر کاربران را در مورد انواع مهره مار به خود مشغول کرده را در حد توان خواهیم پرداخت.

چنانچه برای سوالات خود در این مطلب پاسخی دریافت نکردید ، می توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما بصورت تلفنی شما را راهنمایی نمایند.

در پایان این پست می توانید نظرات و پیشنهادات خود را (در قسمت نظرات) با ما درمیان بگذارید. تا با دریافت نظرات ارزشمند شما بتوانیم قدمی نو در بهبود مطالب انتشار شده در سایت برداریم.

مهره مار اصل چیست

شاید اولین سوالی که از خودتان بپرسید این باشد که مهره مار چیست و چگونه بدست می آید؟

گونه های مختلفی از مارها درجهان وجود دارند که در طول سال چندین بار اقدام به جفت گیری می کنند که در زمان اتمام این آمیزشها از خود مهره هایی را رها می کنند که به سنگ مهره مار معروف هستند.

این مهره ها از مارهای نر و ماده بدست می آید یعنی بعد از انمام جفت گیری یک سنگ مهره مار را مار ماده و سنگ دیگر را مار نر از خود رها می کند. این سنگ ها در حالت اولیه ژله ای مانند و بسیار نرم هستند که بعد از گذشته چندین ثانیه کاملا سفت شده و به سنگ مهره مار تبدیل می شوند.

اگر در مهره های خود خراشیده گی و یا شکستگی جزئی مشاهده کردید هیچ نگران نباشید این موارد کاملا طبیعی هستند چون هنگام افتادن مهره مار روی زمین و یا روی سنگ این اتفاق رخ می دهد. توجه داشته باشید که این موارد تاثیر منفی روی عملکرد مهره مار نمی گذارد.

مهره مار چگونه بدست می آید؟

توجه داشته باشید که مهره مار باید توسط خود مارها بعد از عمل جفت گیری رها شود و برای بدست آوردن مهره مار نیازی به آزار و اذیت مار وجود ندارد. همانطوری که در تصاویر موجود در سایت مشاهده می کنید شکل مهره مار اصل گرد نیم دایره بوده که یک طرف آن کاملا صاف و طرف دیگر آن گرد می باشد. اگر بجز این موارد سنگی مشاهده کردید بدانید که مهره مار نیست.

گاها در فضای مجازی فیلمی منشتر شده که در آن فردی با چاقو یک چیز سیاه رنگی را از پشت سر مار در می آورد. توجه داشته باشید که این فیلم کاملا ساختگی بوده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

دلیل اول: شکل ظاهری مهره مار باید گرد و کرمی رنگ باشد نه اینکه سیاه و بیضی  شکل

دلیل دوم: مهره مار باید توسط خود مار رها شود نه اینکه آن را از سر مار در بیاورند.

 

ریشه اصلی مهره ی مار

مارها بدلیل ساختار و متابولیسم بدنشان نسبت به سایر جانداران از مغناطیس قوی تری برخوردار هستند و همین امر باعث می شود که مهره هایی که از این گونه مارها بدست می آیند از مغناطیس قوی و اثر بخشی بسیار فراوانی برخوردار باشند.

البته باید در نظر داشته باشید که قدرت و کارایی مهره مار کاملا به نوع و نژاد مارها بستگی دارد که از قویترین نژاد های مار ها می توان به مار شاه کبری و مار دابویا اشاره کرد.

اگر دقت کرده باشید در دنیا مکان هایی وجود دارند که دارای گونه های بخصوصی از حیوانات را به خود اختصاص داده است. بعنوان مثال برای دیدن فیل ها می توانید به آفریقا سفر کنید و یا برای مشاهده گونه ها و انواع مختلف کانگورو (Kangaroo) به استرالیا بروید.

برترین نژاد های مهره مار در جهان

در این میان کشور هندوستان نیز به دلیل وجود گونه های مختلفی از مارها در جهان به یکی از کشورهای معروف در زمینه پروش و نگهداری انواع مارها شهرت یافته است.

احتمالا شما هم در برخی از تصاویر و یا فیلم ها مشاهده کرده اید که در آن مرتاض هندی در حال نواختن نی بوده و در مقابل سبدی وجود دارد که با صدای نی ماری از داخل سبد به بیرون روانه می شود. و با انجام یکسری حرکات خاص ، مار وحشی و سمی را به کنترل خود در می آمورد.

البته در کشورهای آفریقای جنوبی و یا در مصر باستان گونه هایی مختلفی از مارها وجود دارند ولی این نژاد مارها به گستردگی و تنوع کشور هند نمی رسد. پس نتیجه می گیریم که کشور هندوستان توانسته با توجه به وجود نژاد های مختلف مارها در این سرزمین رتبه اول در جهان را به خود اختصاص دهد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *