پایانامه ارشد در مورد : بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

پایانامه ارشد در مورد : بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

نشان دادن مالیات در آمریکا انجام می­دادند ارائه گردید و دیدگاه تقاضای منظم محافظه کاری به دنبال الزامات کمسیون بورس اوراق بهادار آمریکا [۱] در سال­های ۱۹۳۳ و ۱۹۳۴ برای گزارشگری مالی به وجود آمد.

۲-۷-۱٫ دیدگاه قراردادی

واتس و زیمرمن(۱۹۸۶) معتقدند که انعقاد قرارداد موجب ایجاد هزینه­های نمایندگی می باشد. مشکل زمانی به وجود می­آید که مدیریت دوست دارند در پروژه ای سرمایه گذاری کنند که ریسک آنها بیشتر می باشد، زیرا انتظار بازدهی نیز بیشتر می باشد. در قراردادهای بدهی بازده مازاد برای شرکت می باشد و بستانکاران سهمی در این سود مازاد نخواهند داشت و وقتی پروژه ها زیان ده باشند عواقب اصلی این زیان متوجه اعتباردهنگان خواهد بود. جستجو برای دستیابی به نوعی ساز و کار جهت کاستن این هزینه­ها منجر به تقاضا برای خدمات حسابداری به عنوان ابزاری مؤثر در فرآیند قراردادهای واحد تجاری شده می باشد. بیشتر قراردادهای واحد اقتصادی با اشخاص حقیقی و حقوقی بر مبنای ارقام حسابداری تنظیم می­گردد، تا هزینه­های نمایندگی کاهش پیدا کند. به موقع بودن، تأئید­پذیری و عدم­تقارن در تأئید پذیریِ ارقام حسابداری(که ساده ترین آن اتهام تقلب در دفتر داری خواهد بود.  بعضی از صاحبنظران، بکار­گیری رویه­های حسابداری محافظه­کارانه در فعالیت­های مربوط به اوراق­بهادار به دلیل اجتناب از مطرح شدن دعاوی حقوقی علیه شرکت­ها را مفید می دانند. (واتس، ۲۰۰۳) معتقد می باشد که دعاوی حقوقی معمولاً زمانی مطرح می گردد که سود خالص و خالص دارایی­های واحد تجاری، بیش از حد گزارش شده باشد. لذا اتخاذ رویکرد محافظه­کارانه با کاستن از سود خالص و در نتیجه خالص دارایی­های گزارش شده، دعاوی حقوقی علیه شرکت و حسابرسان شرکت را به حداقل می­رساند.

۲-۷-۳٫ دیدگاه تقاضای منظم [۱]. Securities and Exchange Commission(SEC)

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی

Share