پایانامه با عنوان : بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

دوره و افزایش نقدی سرمایه به ارزش بازار حقوق صاحبان سهام صنایع در ابتدای دوره می­باشد.

رقابت (): برای آزمون فرضیات ؛، برابر ابعاد پنچ گانه رقابت و برای آزمون فرضیه کلی؛ برابر نمره ترکیبی (COMP_SCOER) خواهد بود.

 

 

 

متغیرهای مربوط به ابعاد پنچ­گانه رقابت

  1. قابلیت جانشینی محصولات(DIFF):برای بدست آوردن قابلیت جانشینی کالاها از نسبت درآمد به هزینه­های عملیاتی بهره گیری شده می باشد.
  2. اندازه بازار(MKSIZE): فروش صنایع، که حاصل جمع فروش تک تک شرکتهای عضو صنایع می باشد متغیر مناسبی برای این بعد محسوب می­گردد
  3. موانع ورود به بازار(PPE_ENCOST): مانند مهمترین موانع ورود به بازار حجم بالای سرمایه گذاری مورد نیاز در بخش دارایی های ثابت می­باشد. این متغیر حاصل تقسیم دارایی­های ثابت صنایع به کل دارایی­ها؛ به غیر از سرمایه گذاری­ها خواهد بود.
  4. نسبت تمرکز در صنایع(HINDEX): این متغیر برای هر یک از صنایع، حاصل­جمع مجذورات سهم از بازار هر یک ازشرکتها خواهد بود. یعنی(HlNDEX=)که در آن N تعداد شرکتهای حاضر در صنعت، و si، سهم بازار فروش هر شرکت در سال مورد نظر خواهد بود.
  5. تعداد شرکتهای فعال در صنعت(NFIRMS):این متغیر حاصل لگاریتم طبیعی تعداد شرکتهای فعال در هر یک از صنایع خواهد بود.
  6. ترکیب این ابعاد می­توان شاخصی جهت سنجش رقابت در بازار بدست آورد.

محافظه کاری مشروط حسابداری؛بیور و رایان(۲۰۰۵) اظهار می­کنند محافظه کاری مشروط که محافظه کاری پس­رویدادی یا محافظه کاری وابسته به اخبار نیز نامیده می­گردد، به مفهوم شناسایی به

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی