پایانامه در رابطه با : بررسی تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل استفاده از اینترنت مورد مطالعه دانشگاه سمنان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل بهره گیری از اینترنت مورد مطالعه دانشگاه سمنان

تکه ای از متن پایان نامه :

ب) تعریف عملیاتی: مقصود از وظیفه شناس بودن در این پژوهش نمره ای می باشد که آزمودنی در این بعد شخصیت نمره بالاتر بدست آورد. نشان دهنده وظیفه شناس بودن بالاتر در فرد می‌باشد.

۱-۱۰-۷- اعتیاد به اینترنت[۱]:

الف)تعریف مفهومی:انجمن روان پزشکی آمریکا اعتیاد به اینترنت را یک الگوی بهره گیری از اینترنت که موجب اختلال عملکردی شده و با حالات ناخوشایند درونی در حلول یک دوره ی دوماهه همراه باشد تعریف کرده می باشد و برای تشخیص آن هفت ملاک ارائه کرده می باشد. (حداقل سه معیار در طول دو ماه) :۱- تحمل۲-علایم ترک ۳-زمان بهره گیری از اینترنت بیش از آن چیز که که فرد در آغاز قصد دارد به طول انجامد. ۴-تمایل مداوم باری کنترل رفتار ۵-صرف وقت قابل توجه برای امور مرتبط با اینترنت ۶-کاهش فعالیتهای اجتماعی، شغلی و تفریحی در اثر بهره گیری از اینترنت ۷-تداوم بهره گیری با وجود آگاهی از آثار منفی آن ( پاتریک و جویس[۲]، ۲۰۰۸).

ب) تعریف عملیاتی:مقصود از اعتیاد به اینترنت در پژوهش حاضر نمره ای می باشد که آزمودنی در پرسشنامه اعتیاد به اینترنت  به دست می آورد.

 

این افراد شامل کسانی هستند که برای یافتن افراد جالب ، یافتن همدم و همراه و یا ملاقات با دوستانشان از اینترنت بهره گیری می کنند.

[۱]-Internet Addiction

[۲]-Patrick &Joyce

  مطالعه تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل بهره گیری از اینترنت مورد مطالعه دانشگاه سمنان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد مدیریت MBA: مطالعه تاثیر ویژگی های شخصیتی بر اعتیاد اینترنتی با تاکید بر تمایل بهره گیری از اینترنت