پایانامه کارشناسی ارشد با عنوان :  بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

پایانامه کارشناسی ارشد با عنوان : بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

محافظه کاری

عامل دیگر برای اتخاذ سیاست­های محافظه ­کارانه تقاضای منظم آن می باشد. واتس(۲۰۰۳) معتقد می باشد که ضرر ناشی از ارزیابی بیش از واقع نشان دادن  داراییها و سود، بیشتر مشاهده می گردد. این پدیده انگیزه­هایی را برای قانون­گذاران و استاندارد­گذاران فراهم می آورد تا آنها همچنان محافظه­کار باقی بمانند. ازجمله مهمترین این معضلات بیش نمایی ارزش اوراق بهادار در بازار بورس خواهد بود. زیرا با بیش نمایی مدیران، انتظارات بازار سرمایه از عملکرد آتی واحدهای تجاری به صورت کاذب بالا می­رود و در صورت ادامه این روند و باب شدن آن در کل اقتصاد کشورها، به یک باره بحرانهای مالی اتفاق می­افتد. لذا، برای جلوگیری از وقوع چنین بحرانهایی دولت­ها مسئولیت دارند و آنها نیز به نوبه خود این مسئولت­ها را به نهادهای تدوین کننده­ استانداردهای حسابداری سپرده­اند. برای این مقصود تهیه کنندگان استاندارهای حسابداری در تدون استاندارها محافظه ­کارانه اقدام می­ کنند. با این حال به نظر می­رسد هیات استاندارهای حسابداری بین ­المللی سطح محافظه کاری را کاهش داده و بر گزارش­ یا محروم کردن آنها از بعضی از مزایا و حقوق صورت می­باشد. هزینه های تحمیل شده به شرکت ها تابعی از قدرت سود آوری و اندازه آن­ها می باشد، زیرا شرکت های کوچک تر کمتر مورد توجه هستند و درنتیجه کمتر در معرض انتقال سیاسی ثروت واقع می­شوند. به عبارت دیگر شرکتهای بزرگ و موفق­ترکه تحت فشارهای سیاسی هستند، انگیزه  بیشتری برای بهره گیری از رویه های کاهنده سود خالص و در نتیجه حسابداری محافظه ­کارانه دارند.

یکی از مصادیق اصلی انتقال ثروت به خارج از شرکت هزینه­ های سیاسی می باشد که شرکت ها به دلیل وجود هزینه­ های اطلاعات، مبادلات، و رایزنی از سوی گروه های تصمیم گیرنده و قانونگذار که اصلی­ترین آنها نهادهای دولتی می باشند، تحمل می کنند. برخی از شرکت ها با مشخصات اقتصادی خاص، بیشتر موضوع قوانین سختی که دولت یا سایر گروه های قانونگذار وضع می­ کنند و هزینه در پی دارند قرار می گیرند و بنابراین، برای فرار از این گونه هزینه­ها (عواقب اقتصادی)، انگیزه بیشتری برای بهره گیری از گزارشگری در جهت کاهش خروج منافع از شرکت خواهند داشت.

ایتردیز (۲۰۱۱) در اظهار نظری در مقابل دیدگاه هزینه سیاسی واتز و

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی

Share