پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

0 Comments

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

تکه ای از متن پایان نامه :

زیمرمن(1986) اظهار         می­کند که در شرکتهای کوچک و تازه تاسیس عدم تقارن اطلاعاتی بین مدیران و ذی­نفعان بیشتر سایر شرکتها می باشد. از آنجا که محافظه کاری ابزای برای کاهش عدم تقارن اطلاعاتی و افزایش کیفیت اطلاعات مالی محسوب می­گردد، لذا سطح محافظه کاری در شرکتهای کوچک و تازه تاسیس بیشتر از سایر شرکتها خواهد بود.

2-7-6. رقابت در بازار

رقابت در بازار از دیگر عوامل تقاضای محافظه کاری می باشد. بدین گونه که با افزایش رقابت در بازار رقبای موجود در یک صنعت خاص برای جلوگیری از ورود رقبای جدید یا انتشار اطلاعات محرمانه به رقبا2-8-1. محافظه کاری نامشروط

در تحقیقات اخیر، محافظه کاری را به دو نوع تقسیم کرده اند: نوع اول محافظه کاری                    پیش­رویدادی[1] می باشد که محافظه کاری مستقل از اخبار می باشد و محافظه کاری نامشروط نیز نامیده می گردد. این نوع محافظه کاری بیشتر بر روی ترازنامه اثر گذار بوده و از بکار­گیری آن دسته از استانداردهای حسابداری ناشی می گردد که سود را مستقل از اخبار اقتصادی جاری، کاهش              می­دهند. برای مثال، شناسایی بدون درنگ مخارج پژوهش و توسعه به عنوان هزینه، حتی در صورتی که جریان­های نقدی مورد انتظار آنها مثبت باشد، از این نوع می باشد. نمونه دیگر مربوط به نحوه مستهلک کردن دارایی­ها می­باشد. ایسه (2002) اظهار می­کند که شتاب استهلاک دفتری دارایی­ها بیشتر از شتاب استهلاک اقتصادی آنها می باشد.

2-8-2. محافظه کاری مشروط

نوع دیگری از محافظه کاری، محافظه کاری پس رویدادی[2] می باشد که محافظه کاری وابسته به اخبار، محافظه کاری مشروط و عدم­تقارن زمانی سود نیز خوانده می گردد. این نوع محافظه کاری بیشتر بر روی صورت سود و زیان اثر گذار می باشد. بر اساس این نوع محافظه کاری در اثر اخبار ناخوشایند ارزش دفتری دارایی­ها کاهش پیدا می­کند در حالی برای افزایش ارزش دارایی­ها به اخبار خوشایندی با قابلیت تایید بسیار بیشتر نیاز می باشد. تعریف ارائه شده توسط باسو(1997)[1]– Ex ante

[2]– Ex post

 مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تأثیرات ساختار رقابتی محصولات بر محافظه کاری مشروط در گزارشگری مالی