گیم‌دیدنی مخصوص سیزده به در؛ خانه نمانید

0 Comments

نوروز باستانی، از زمانای قدیم فرصتی واسه ملاقات با آشنایان و گاه دوستائی بوده که شایدً واسه یه مدت طولانی فراموش شون کردیم. رسم دوست داشتنی عیددیدنی…

یه لحظه همینجا درنگ بفرمایید! متن فوق هم اینکه ادامه اش رو هر شب در ایام نوروز ۹۷ باهم خوندیم و گیم دیدنی کردیم! بیایید حرفی تازه تر بزنیم. مثلا اینکه می دونین فعل بازی کردن در زبون شیرین پارسی به انجام شکلای جور واجور بازی می گن و فقط منظورش بازی با کنسول یا سر پی سی و موبایل نیس؟ (بله! میدونیم که چیزای دیگری رو هم با کلمه بازی میشه تبدیل به فعلی بد کرد ولی خیلی با ادب نیستن و الان بیخیالشان شید و حواستون رو به من بدین که خیلی بهتره!)

داداشمون داداش اسنیک هم بعضی وقتا به طبیعت سر می زدن. مثل اسنیک باشیم

نمی دونم می دونین یا نه ولی فردا سیزده به دره و قراره که کلهم بریم طبیعت گردی. بالاغیرتا یه امروز رو کوتاه بیایید و کنسول مبارک رو خاموش نگه دارین! داداش من، آبجی من! شمایی که اون کنسول دستی رو هم یواشکی در داخل وسایل پیک خوب جاساز کردی… با شمام هستم جناب. درضمن بیا و در حق خودت خوبی کن و اون پاوربانک جدید که با کد تخفیف عیدانه فلان فروشگاه خریدی رو این بار جا بگذار خونه تا نتونی سر سفره در دل طبیعت دائم به بغلیا اَتَک بزنی یا پابجی موبایل رو روشن کنی. با بلوتوث هم دیگه نمیشه همسر آینده رو یافت و این کارا از مد افتاده.

الان یا این صحبتا رو گوش کردین که فبها المراد یا حالت دومی هست که به موجب اون پاراگراف بالا رو قبول ندارین و به مشکل برمی خوریم. انگار گفتگو متمدنانه هم جواب نمی ده… یعنی حتما آیه اومده که امروز رو باید بشینین خونه و به اهل منزل بگید که: «من نمی آیم کارای مهمتری دارم اندرون منزلگاه، شرمنده» بعد هم جلوس بفرمایید و به کارای مهم تون بپردازید. مثلا رد کردن کولسوس پانزدهم بازی Shadow of the Colossus. تازه شما جزو قشر مرفه و بی درد جامعه هستین که ۲۰۰ هزار تومن دادین پای شدو آف د کولسوس، ما با کل عیدی هامون آخر بتونیم «Doom دست دو در حد آک» بخریم.

می شه با دوستانتون رفت طبیعت که حالش بیشتر شه

خلاصه که اگه ریچ کیدز آف تهران نیستین و ویلای کردان ندارین، اگه سفره تون پاره شده و وقت نکردید برید سفره جدید بخرین، اگه سبزه تون رو این گرمای عجیب بهار تا امروز تبدیل به گل خالی کرده و دلیلی نمی ببینن که برید سبزه به جوی بندازین، اگه همسر اختیار کرده و بچه بغل در حال خوندن سایت ما هستین و فکر می کنین گره زدن سبزه دیگه از شما گذشته، اگه دروغ سیزده رو به دوستتون گفتین و جانش رو به لبش رساندید (هاها یوبیسافت رو چه به اساسین ایرونی ساختن؟) و کارش رو به بیمارستان کشوندید و در نتیجه نمی تونین برید بیرون، اگه بنزین لیتری هزار تومن و دلار ۵ هزار تومن (تا لحظه نوشتن این مطلب البته.) کمرتون رو بریده و خونه نشینتان کرده، اگه زبونم لال ایام عید پرخوری کردین و دلتون درد گرفته و حال قدم زدن ندارین، اگه ترجیح می دین خونواده برن بیرون و به یکی از دوستانتون (خودتون در ادامه متوجه میشین کدوم یکی شون) اون لاکپشتی که روپایی می زنه رو نشون بدین و بعد این تور لاکپشت گردی نمی دونین چیکار کنین، خلاصه اگه به هر دلیلی خونه نشین شدین، ما کنارتون هستیم!

آشغال هاتون رو بگیرین دستتون تا سطل زباله پیدا کنین و بندازین اونجا. یا با بیل جمعش کنین. مثل دوستمون در فارکرای بیل رو بر سر بقیه نکوبانید. خوبیت نداره

انگار شما بیرون برو نیستین… پس کنسول هاتون رو روشن کنین که دست کم در این روز طبیعت، بازیایی با رنگ و بو و حال و هوای طبیعت و فضای سبز انجام بدیم. بیایید اگه شما نمی رین سیزده رو در وسط چمن به در کنین، اونو بیارین داخل نمایشگرتان و سیزده رو کنار کنسول به در کنین. پیشنهاد ما به شما بازی کردن یکی از عنوانای زیره که چند ساعتی هم بیشتر وقتتون رو نمی گیره. درآخر لازم می بینم که بازم تاکید کنم حتی امکان از این چاردیواری بزنین بیرون و هوایی به کله خودتون برسونین که ثوابی آنچنانی داره.

حالا اگه گوش نمی کنین و رو منو زمین میندازین خیلی … ایرادی نداره. اما دست کم بازیایی که در اونا به دل طبیعت می رید رو انجام بدین. مثلا هاروست مون بازی کنین و اگه دنبال چیز جدیدتر می گردید چه گیمی بهتر از Stardew Valley؟ البته هاروست مون و استاردو ولی نداره. جفتشان یه تجربه فوق العاده رو ارائه میدن و قراره برید به دل طبیعت، بکارید، بدوشید، ماهی بگیرین و همه کارای این مدلی که در کمتر بازی مهیج و هیجانی می تونین انجام بدین. لابد می پرسین این کارا که سرگرم کننده نیس. اشتباه می کنین، کافیه بازی رو شروع کنین و ببینین ای دل غافل، خونواده از دل طبیعت به دل خونه اومده ان و شما هنوز مشغول بازی کردن هستین.

یا نه، شاید دنبال تجربه ساده تری می گردید که یه روزه هم تموم شه و زیاد وقتی از شما نگیره. پس برید سراغ Flower. شاید اصلا دو ساعت هم طول نکشد ولی اگه به سراغش رفتید و بعدش از شدت عشقی که به طبیعت پیدا کردین پشیمون نشدید و زنگ نزدید به خونواده که کجا هستین تا من هم بیام اسمم رو عوض می کنم. اسکرین شات هم بگیرین از حرف ام که خیالتون راحت باشه.

حالا که اهالی منزل محل استقرارشان رو با توانایی لوکیشن تلگرام (تا نیس و نابودش نکرده ان از همه امکاناتش استفاده کنین) در اختیارتون گذاشته ان و منتظر ماشینی که درخواست دادین هستین، بازی Prune رو روی موبایلتان نصب کنین. این یکی هم اصلا خود طبیعت و رشد و سبزی و سبز شدنه. کلی هم وقت در ماشین دارین که با موبایلتان بازی کنین. چه می خواین از این دنیا؟

بازی امروزتان رو هم کردین، بسه دیگه، کنار بذارین اون ورور جادو رو. کباب بزنین و داستان و فیلان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *